Šaty a sukne na jeseň? Prečo nie!

Šaty a sukne na jeseň? Prečo nie!

25. októbra 2011, šaty na jeseň, sukne na jeseň, jesenné sukne, jesenné šaty, šaty jeseň 2011, sukne jeseň 2011, trendy jeseň 2011, šaty dámske, šaty, jesenné

Sponzorovanej odkazy:

Aj keď už definitívne nastala jeseň, nie je treba sa uchyľovať k nohaviciam, stavte skôr na ženskejší vzhľad, a preto sa sukní ani šiat rozhodne nevzdávajte. A to ani v prípade, že od jesenného oblečenia očakávate hlavne zahriatie. Stačí ich len chytro doplniť a zima vám rozhodne nehrozí.

To, čo asi každého na prvom mieste napadne, sú pančuchy. Samozrejme nie je žiadnym šliapnutím mimo zvoliť tie jednoduché čierne alebo jednofarebné, skúste ale byť trošku kreatívna a pohrať sa s ich vzormi- možností máte viac než dosť. Zohnať môžete napríklad silonky s potlačou bodiek, mašličiek, čipiek, podväzkov alebo vyskúšajte farebný károvaný vzor. Rovnakú prácu odvedú aj hrejivé podkolienky alebo pančuchy do polovice stehien, v ktorých vám bude teplučko, rovnako ako by ste na sebe mali dlhú pérovú bundu. Podľa lekárov je zdravie človeka v zime závislé na teple na nohách, preto nepodceňujte poriadne pančuchy a topánky. Doma v posteli by ste si so sukňou príliš neužili.

Skvelým vynálezom sú tiež vlnené návleky. Väčšina ľudí ich síce nosí skôr preto, že chcú oživiť svoje topánky, svoju funkciu však plnia aj tak. Dajú sa dokonca kúpiť aj topánky, ktoré majú návleky priamo našité. Návleky sú skvelým kompromisom medzi tým, či zvoliť vyššie topánky alebo len lodičky, jednoducho si ich natiahnete a „zabijete tak dve muchy jednou ranou“. Ak ste šikovná, nie je príliš ťažké upliesť si svoj originálny kúsok sama.

šedé rukavice 12 eur, čierny 6 eur , biely 10 eur, všetko H&M

Ste obzvlášť zimomravé? Skúste vlnený dlhší svetrík- šaty. Jedná sa o vďačný kúsok, ktorý sa dá nosiť na oba spôsoby, jeden deň ho môžete skombinovať s nohavicami a druhý deň s legínami alebo pančuchami. Skúste neutrálne farby alebo trendy klasiku, šaty v nórskom vzore, ktoré rozhodne po jednej sezóne zo šatníka vyťahovať nemusíte.

Klasikou sú tiež elastické minisukne do pása, ktoré si natiahnete cez hrejivý svetrík a budete vyzerať štýlovo. Vymeniť ich môžete aj za tužkové tesne obopínajúce stehná a zadoček.

A aké druhy zvoliť? Choďte napríklad do sukní v štýle 70.rokov, ktoré sú teraz trendy, teda do tých do polovice lýtok v línii áčka, zvoliť môžete i tie kožené alebo zamatové, ktoré sú samy o sebe vhodnejšie skôr do chladnejších období. Najslávnejším obdobím sukní, zvlášť tých mini, boli nesporne 60.roky, prečo sa nimi teda aj teraz neinšpirovať? Patria k nim tie maximálne do polovice stehien a rovnako ako šaty by nemali mať „žiadny“ strih a nezvýrazňovat krivky, ide len o zošité hranaté diely bez rukávov.

K jeseni a zime sa hodia pre ne typické farby ako horčicová, hrdzavá, hnedá, námornícky zelená, čierna a podobne, preto sa ich držte a pri výbere na ne myslite.

zdroje: asos.com, hm.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.