Trenčkoty a jeseň patria k sebe!

Trenčkoty a jeseň patria k sebe!

26. októbra 2011, trenčkot, trenčkoty, dámske trenčkoty, trenchcoat, dámske kabáty, kabáty jeseň 2011

Sponzorovanej odkazy:

Trenčkot je nepremokavý plášť v dĺžke nad kolená a je ideálny na jesenné dni, ktoré máme teraz pred sebou. Kabát je väčšinou vybavený dvojradovým zapínaním, ktoré si ale môžu dovoliť len veľmi štíhle dievčatá. Jednoradové alebo skryté zapínanie ale vyzerá veľmi pekne a môže si ho dovoliť nosiť každý.

Jesenný kabát nádherne tvaruje postavu, a to nielen vďaka slušivému strihu, ale aj svojim pásikom, ktoré zvýraznia osí pás. Elegantný plášť vyžaduje elegantný odev, ale hlavne aj topánky. Vhodné sú ako lodičky na podpätku, tak aj balerínky, s ubúdajúcou teplotou ich potom ale rady vymeníte za vysoké čižmy.

Skrátená varianta

Pre trenčkot je síce typická dĺžka nad kolená, ale vy sa môžete stretnúť so skrátenou dĺžkou pod zadoček alebo tiež s extra krátkym trenčkotom končiacim na bokoch. Tieto krátke dĺžky môžete bez obáv obliecť so šatami alebo sukňou a nemusíte premýšľať nad dĺžkou sukne. Lem sukne by mal byť vidieť, trenčkot by teda nemal byť dlhší ako šaty.

Farby vládnu jeseni

Premýšľate, či si kúpiť čierny alebo béžový trenčkot? Pomôžem vám s výberom, kúpte si citrónovo žltý, tmavo- červený, indigo alebo trenčkot v námorníckej modrej.

Mladistvý červený trenčkot v skrátenej dĺžke dokonale dotvára štýl slušnej školáčky. V prípade, že by na vás červená bola príliš žiarivá, môžete ju vymeniť za neobyčajnú korálovú.

Béžový kabát s ľahko riasenými rukávmi a rozširujúcou sa spodnou časťou predstavuje veľmi slušivý strih trenčkotu nahrádzajúci šaty v chladnom období.

Niektoré trenčkoty dokážu doplniť aj ležérny outfit. Napríklad tento hnedý trenčkot môžete s kľudným svedomím obliecť aj k džínsom a teniskám.

Retro

Ani trenčkotu sa nevyhol retro štýl. A priznám sa, že niektoré kúsky sa mi veľmi páčia. Nevšedná kombinácia moderného dizajnu s nádychom retra priťahuje pozornosť ako magnet. Ale ak by vám to bolo málo, môžete si obliecť citrónovo žltý trenčkot, v ktorom budete žiariť ako slniečko.

Tiež ste si všimli, že opasok je súčasťou každého trenčkotu? Preto ho nikdy neskladajte, dáva kabátu tvar a vytvára tak neodolateľne ženskú siluetu.

Zdroj: www.asos.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.