Okúste hebkosť kašmíru / Kašmírové svetre

Okúste hebkosť kašmíru / Kašmírové svetre

27. októbra 2011, sveter, svetre, dámske svetre, dámsky sveter, kašmír, kašmírový sveter, kašmírový pulóver

Sponzorovanej odkazy:

Kašmírový sveter je symbolom noblesy, ktorá nikdy nevyjde z módy. A čím sa tento mäkučký sveter líši od toho obyčajného? Je vyrobený z podsady kašmírskych a tibetských kôz. Podsada je tá najjemnejšia časť srsti, ktorá sa vytvára pod tou vrchnou a hrubšou srsťou. Tieto hodvábne chĺpky, dlhé 2 až 6 centimetrov, ktoré majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, oceníte ako v chladnom, tak i v teplom počasí.

Pravý kašmírový sveter

Pravý kašmírový sveter sa pozná na dotyk a pri stlačení sa prejaví efekt špongie. Ďalšími indíciami je ľahkosť a mäkkosť. A ešte malá rada, vyberajte zo svetlejších odtieňov, sú totiž jemnejšie, pretože neprešli procesom agresívneho farbenia.

Úplety vcelku

Všetky diely boli vytvarované pletením a majú pevné okraje, ktoré boli spojené vo švíkoch. Takýto kašmírový sveter lepšie padne, ale jeho cena je veľmi vysoká.

Úplety strihané

Jednotlivé diely sa nastrihajú a potom zošijú dohromady. Tento spôsob je ekonomickejší, a preto aj lacnejší.

Kašmírový sveter do V

Kašmírový sveter so špicatým výstrihom, ktorý vyzerá dobre ako nevyplnený, tak vyplnený golierom alebo tričkom, sa stane grandióznym kúskom vášho šatníka. Ak je ale kašmírový sveter z tenkého vlneného úpletu, potom vyzerá lepšie bez podkladu.

Kašmírový rolák

Pri kašmírovom roláku sa nemusíte báť, že vás bude na krku príliš tiesniť alebo hriať, je totiž veľmi príjemný. Stane sa dokonalým kompromisom medzi ležérne elegantným a formálnym odevom.

Kašmírová vesta

Kašmírová vesta sa znovu objavuje na módnej scéne. Možno si ju pamätáte zo školských rokov, preto neváhajte a jednu si kúpte. Kašmírová vesta je elegantná a navyše vďaka nej omladnete.

Kašmírový pulóver s rozhalenkou

V tohtoročnej jesennej a zimnej sezóne sú trendy 70. roky a s nimi aj golier so zapínaním na zips. Rozhalenka je zaujímavým doplnením a dokáže zmeniť celkový vzhľad.

Starostlivosť o kašmírový sveter

Kvalitný kašmírový sveter je skvost a podľa toho sa k nemu správajte. Rozhodne ho neperte v práčke pracím práškom. Sveter namočte do umývadla s vlažnou vodou (teplota nesmie prekročiť 30 stupňov) s trochou špeciálneho pracieho prostriedku alebo šampónu na vlasy. Po dokonalom vyplákaní, opatrne a bez žmýkania zbavte sveter prebytočnej vody, zrolujte do uteráka a postláčajte ho. Nakoniec sveter sušte na suchej frotej podložke vo vodorovnej polohe. Keď si kupujete dámsky kašmírový sveter, potom sa určite oplatí zaplatiť za neho o niečo viac. Čím vyššia kvalita, tým väčšiu budete mať záruku, že sveter bude držať tvar a nebude hneď na začiatku samý chumáč.

Zdroj: www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.