Fashion trends jeseň 2011: Zababušte sa do kožušín!

Fashion trends jeseň 2011: Zababušte sa do kožušín!

17. októbra 2011, kožuchy, trendy jeseň 2011, trendy zima 2011, kožúšky, kožušiny, kožušinové vesty, kožušinové goliere

Sponzorovanej odkazy:

Byť ako polárny medveď je žiadúce! A to už po mnoho rokov. Ak zabrúsite do minulosti, všimnete si, že najslávnejšou érou kožušín boli 20., 30. a 40. roky 20. storočia. V tej dobe boli znakom luxusu a pravidelne si ich na seba obliekali tie najslávnejšie hollywoodske hviezdy, okrem iného napríklad Marlene Dietrich, Greta Garbo alebo Jean Harlow.

Nikto nehovorí, že kožušiny sú spájané iba so zimou. Rovnako ako v chladnejšom období, nehľadiac na to, že v ňom majú väčšie využitie, ich môžete nosiť aj v lete. Inšpirujte sa napríklad trendy 70. rokmi, kedy boli súčasťou hippie a Boho štýlu. Ak zo seba chcete urobiť štýlovú vílu, nie je nič ľahšie, ako doplniť krátku kožušinovú vestičku o dlhé splývavé šaty, pierkové doplnky a tašku cez rameno.

Leto už je ale preč a vás určite viac zaujíma ich využitie na jeseň a v zime. Práve teraz sa kožušiny môžete nabažiť, čo hrdlo ráči. Okrem kabátov sú skvelé aj dlhšie vestičky, ktoré túto jeseň na plnej čiare vyhrávajú pred všetkými klasickými kabátikmi, ktoré na seba pravidelne obliekame. K tak na dotyk príjemnému materiálu sa krásne túli a kožušina sa vám za to oplatí tým, že vás zahreje. Je už len na vás, či chcete pôsobiť sexy, elegantne, chic alebo športovo, skombinovaním s tými správnymi doplnkami môžete byť každý deň iná. Klasickú kožušinovú vestu si môžete v tomto období zaobstarať v novej kolekcii H & M, New Yorker alebo na stránkach Asos.com, kde napokon zoženiete všetko, po čom vaše srdce túži.

Zimné kabáty z kožušiny sú úplnou klasikou, ktorú nie je treba predstavovať. Tento rok môžete staviť napríklad na tie v áčkovom strihu, inšpirovanom 60. rokmi alebo naopak na poriadne huňatý kúsok. Jeho objem sa ale samozrejme môže prejaviť na vašej postave a pridať vám až 10 kíl. Vyhnete sa tomu, keď naznačíte pás pásikom a spodnú časť zvolíte hladkú. Chcete byť originálna? Siahnuť môžete po kožušinovej kapucni.

Ďalšou skvelou vecou sú kožušinové goliere. Vďaka nim môže prekuknúť akýkoľvek kabát, dajú sa nimi doplniť aj svetre a na slávnostné príležitosti sa skvele hodia k šatám, ktoré z vás vykúzlia luxusnú krásku hodnú červeného koberca. V tom istom prípade môžete použiť aj krátku kožušinovú vestu a budete vyzerať úžasne.

Ak túžite po kožušinách, ale radšej vždy stavíte na klasické kabáty a bundy, siahnuť môžete po jednoduchých kožušinových detailoch, ako sú obruby alebo vložky búnd, roztomilé pletené čiapky alebo konce rukávov na kabátoch. Samozrejme tiež nemôžeme vynechať ruskou armádou inšpirované baranice, v ktorých vám zima a červené uši rozhodne nehrozia.

Robíte si starosti s tým, ako kožušiny kombinovať? Inšpirujte sa!

Zdroj: asos.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a doplnky.