Jazdecké čižmy tento rok bodujú viac ako inokedy!

Jazdecké čižmy tento rok bodujú viac ako inokedy!

19. októbra 2011, jazdecké čižmy, jeseň 2011, topánky na podpätku, legíny, maxi svetre, zapínacie svetrík

Sponzorovanej odkazy:

Chcete byť tento rok naozaj in? Už vás nudia stereotypné tenisky a lodičky? Ak si neviete rady, skúste vyskúšať vysoké jazdecké čižmy. Tieto topánky sú veľmi praktické, a ak sa pre ne rozhodnete, tak určite neoľutujete. Jedná sa o veľmi kvalitnú obuv, ktorú môžete nosiť takmer ku všetkému. Nech s nimi pôjdete do práce, do školy alebo len tak do mesta, zakaždým sa vami budú ľudia otáčať a pýtať sa vás, odkiaľ tie krásne čižmy máte.

A prečo sa vlastne jazdeckým čižmám hovorí jazdecké čižmy? Odpoveď by mala každému dôjsť. Podobajú sa totiž jazdeckým gumákom, perkám a vysokým topánkam. Sú tiež väčšinou vyrábané z kvalitnej pravej kože, ktorá má dlhú životnosť. Topánky by mali byť tiež ortopedicky dobre stavané. V takýchto čižmách potom budú vaše nohy ako v bavlnke. Tieto topánky sa zdajú byť dokonalé a možno, že aj vážne sú. Nemám na ne žiadnu výčitku. Dokonca majú aj kvalitnú podrážku, aby vám na nohy nebola taká zima.

Dámske jazdecké čižmy majú aj tú výhodu, že sa dajú nosiť celoročne. V lete a na jar v nich bosá noha vyzerá veľmi sexy, na jeseň splní svoju funkciu, keď si ich vezmete k skinny jeansom a v zime si jazdecké čižmy opatrite s teplou podšívkou. Väčšinou sa jazdecké čižmy vyrábajú bez podpätku, ale ak sa bez neho nezaobídete, dajú sa zohnať aj s opätkom. Väčšinou ale nie na ihlovom, skôr na klasickom širokom. Ihlový podpätok na jazdeckých čižmách totiž vyzerá, ako keby k nim nepatril.

Ako a k čomu jazdecké jesenné čižmy nosiť? Nie je to tak ťažké, ako by sa mohlo zdať, ale pár typov by som mala. Je celkom jedno, či zvolíte dlhší či kratší zvršok. Tento rok sú v móde aj dlhé maxi svetre aj upnuté zastrčené tričká v nohaviciach s vysokým pásom. Dobre budú vyzerať aj zapínacie svetríky, kožené vestičky alebo len ľahká blúzka. Nohavice by sa mali voliť skôr upnutejšie alebo legíny. Ak si budete chcieť k jazdeckým čižmám vziať sukňu alebo šaty, môžete. Skoro všetko je povolené. Sukne voľte krátke i dlhé. A nezabudnite zladiť doplnky. K jazdeckým čižmám si vezmite maxi tašku, pekný šál alebo výrazný šperk.

Zdroje: www.polyvore.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.