Malé čierne / Šaty, ktoré nikdy nevyjdú z módy!

Malé čierne / Šaty, ktoré nikdy nevyjdú z módy!

10. októbra 2011, šaty do tanečných, šaty na párty, sexy šaty, koktejlky, dámske šaty, spoločenské šaty, letné šaty, šaty 2011, Ludot Didier, Gabrielle Chanel

Sponzorovanej odkazy:

Hovorí sa, že v garderóbe každej ženy by nemalo chýbať niekoľko základných kúskov – prevažne sa jedná o basic džínsy, biele tielko (pre voľnočasové chvíle) a o koktejlky (pre chvíle slávnostnejšie). Či už považujeme za základné kúsky šatníka každý niečo iné, jedny „malé čierne“ sú akousi všeobecne platnou spoločenskou dogmou. V rôznych veľkostiach i strihoch si stále zachovávajú čaro a pôsobia neobyčajne zmyselne. Ak vám ešte koktejlky chýbajú, môžete sa pre tohtoročnú sezónu inšpirovať práve týmto článkom. Dámske šaty v čiernej farbe využijete v akomkoľvek ročnom období a party sezóna sa neúprosne blíži.

Dva velikáni malých večerných – Ludot Didier a Coco Chanel

S pojmom „malé večerné“ sa mi spájajú hneď dve mená módnych velikánov. Viem, že koktejlky dnes zoženieme takmer u všetkých výrobcov módnych značiek, ale pre mňa dosahujú geniality koktejlky, ktoré vytvára Ludot Didier. Preslávil najmä ako zberateľ vintage rób a chváliť sa môže spoluprácou s mnohými múzeami. Svoju vlastnú značku založil v roku 1999, kedy sa sústredil iba na líniu malých večerných šiat.

Nemožno nespomenúť autorku koktejliek Coco Chanel, prvýkrát ich predstavila vo svojej kolekcii v roku 1926. Jej „malé večerné“ sú známe ako čierne s dlhými rukávmi a dĺžkou po kolená. Skrátka nestarnúca klasika, ktorá zrejme nikdy nestratí kúzlo.

Za osobnosť, ktorej najviac pristali koktejlky považujem Edith Piaf. Kedysi som jej fotku objavila v nemenovanom magazíne a vyzerala úplne úchvatne.

Kde zaobstarať koktejlky?

Takmer každý butik so spoločenskou módou ponúka vo svojom sortimente spoločenské šaty a medzi nimi aj koktejlky. Samozrejme luxusné módne domy ako je napr Dior alebo Armani poskytujú skvosty v prevedení i kvalite. Inšpiráciu možno hľadať aj na internete, ale pamätajte, že „malé večerné“ je nevyhnutné vyskúšať. Avšak bohatou inšpiráciou môže byť internetový obchod www.milanoo.com .

Jedinečnosť malých čiernych večerných šiat spočíva aj v ich variabilite. Stačia vhodné doplnky a nemusíte sa báť obliecť ich do práce či do mesta (pokiaľ sa jedná o celkom jednoduché koktejlky) alebo ich využiť ako letné šaty.

Stále zvodná krajka

Nebojte sa skúsiť niečo odvážnejšie. Čipka je stále v móde a pôsobí veľmi sexy. Dokonale ozvláštni každé koktejlky.

Podobne ako čipka sa drží v záujme pozornosti aj skladaná sukienka. Síce často vzbudzuje dojem rozvernej školáčky, ale v podaní čiernych koktejliek budí dojem iba mierne koketný.

Zdroj: www.milanoo.com , www.shopstyle.com , Hemer / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.