Čižmy na jeseň 2011

Čižmy na jeseň 2011

7. októbra 2011, dámske kozačky, čižmy jeseň 2011, jazdecké čižmy, vysoké čižmy, kožené čižmy, kožené topánky, topánky jeseň 2011, čižmy, jesenné topánky, asos

Sponzorovanej odkazy:

Jesenná kolekcia čižiem je opäť rôznorodá a každá žena si môže nájsť ten pravý pár topánok pre seba. Ak sa zameriame na tohtoročnú farebnú schému, potom najmódnejšími tónmi tejto sezóny sú: hnedá, hnedočervená, čierna, biela, šedá, kovová, béžová, vínová, tmavo modrá, čokoládová, tmavo fialová, khaki a červená. V zime sa všetci väčšinou obliekajú do tmavších farieb, preto sú tiež aj modely čižiem v tmavších tlmených farbách, aby ladili s odevom.

Materiály

V tohtoročných kolekciách sa objavuje koža, hadia koža, patenty, semiš a satén alebo aj čipka a kožušina.

Koža

Desiatky návrhárov sa tento rok rozhodli vytvoriť dizajnovo veľmi zaujímavú obuv z kože krokodílej i hadej. Dokonca sa dajú zohnať aj lacnejšie repliky, ktoré sú skoro na nerozoznanie od pravej kože.

Pravá koža

Čižmy z pravej kože sú síce o niečo drahšie, ale sú veľmi kvalitné. Sú priedušné, lepšie sa prispôsobia nohe a hlavne vyzerajú skvele. Vyskúšajte farebnú kombináciu červená – čierna, čierna – biela alebo novo modrá – vínová. Absolútnym trendom jesene sú jazdecké topánky v odtieňoch hnedej i klasickej čiernej.

Semiš

Semišové čižmy už tento rok nie sú toľko trendy ako minulý rok, ale predsa len sa v tohtoročných kolekciách objavujú, a to hlavne k outfitom à la 70.roky. Materiál síce nie je príliš praktický, ale na pohľad vyzerajú veľmi pekne a dajú sa ľahko kombinovať s menčestrovým materiálom.

Platformy a klin

Platformy a klin sú dokonalou alternatívou podpätku, navyše sa v takýchto čižmičkách oveľa lepšie drží rovnováha. Pre svoju veľkú obľúbenosť sa teda tento trend presúva z obdobia letného do jesenného.

Podkolienky v čižmách

Podkolienky alebo nadkolienky sú nepostrádateľným doplnkom tohtoročnej jesene. V čižmách vyzerajú úchvatne. Stačí si obliecť ľahké kvetinové šaty a cardigan. Nakoniec, ešte jedna vec stojí za zmienku, stále zostávajú populárne okrúhle špičky, takže si kvôli móde nemusíme ničiť nohy.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.