Nohavice sa tento rok na jeseň nosia v novej dĺžke - nad členky!

Nohavice sa tento rok na jeseň nosia v novej dĺžke - nad členky!

27. septembra 2011, nohavice jeseň 2011, dámske nohavice, dámske jesenné nohavice, nohavice nad členky, tesné, voľné, skinny, jeseň 2011, maxi svetre, blúzky, opasok, podpätky

Sponzorovanej odkazy:

Dámy, máme pre vás nový módny hit – nohavice nad členky! Názov môže niekomu pripadať smiešny, pretože keď ste kedysi mali nohavice nad členky, tak sa vám každý smial, že ich máte po staršej sestre alebo že čakáte veľkú vodu. Dnes už tomu tak nie je! Ak ešte máte nohavice, ktoré vám sedia v páse, ale ich dĺžka už nelemuje vašu pätu, vyberte ich zo šatníka, trochu ohrňte presne nad členkami a robte s nimi parádu. Ak však chcete nohavice nad členky podľa najnovších trendov, zájdite si do obchodov s módnym tovarom, pretože sa s nimi doslova roztrhlo vrece. Nájdete ich všade!

Milujem veci, ktoré sa dajú nosiť takmer celoročne a nohavice nad členky sú tomu jasným príkladom. Ak sa do nich po zime a vianočných sviatkoch ešte dostanete môžete ich nosiť od jari do jesene a budú zakaždým vyzerať skvele. Pre každé ročné obdobie zvoľte iný druh materiálu, ale dĺžku zachovajte. Na jar zvoľte nejaké pestrofarebné, ako je jar sama o sebe. Na leto si zaobstarajte voľné či háremové z bavlny. A na jeseň môžete vyskúšať riflové či kožené.

Voľné

Nohavice nad členky sa dajú rozdeliť do dvoch kategórií podľa strihu na voľné a tesné. Voľné sú veľmi príjemné na nosenie a veľkým plusom je, že zakryjú vaše nedostatky, ak máte napríklad problém so stehnami, lýtkami či zadnými partiami. Nemusíte sa do nich hodiny obliekať a hodiny ich vyzliekať. Sú proste jednoducho vzdušné a ľahké.

voľným nohaviciam nad členky sa hodia samozrejme podpätky. Topánky na podpätku alebo platforme vám nohy perfektne pretiahnu a zúžia. Tento trik je stopercentný! Zvoľte balerínky na podpätku, lodičky alebo sandále. Ku konzervatívnejšiemu štýlu nohavíc si obujte pokojne poltopánky a nebojte sa experimentovať. Ak milujete čižmy, rozhodne sa ich nebojte k voľným nohaviciam nad členky vziať. Čižmy vám ale nezaručia dokonalé pretiahnutie a zoštíhlenie nôh, pretože s nohavicami splývajú.

Ako zvršok si zvoľte balónovou blúzku, krátky svetrík, koženú bundu alebo košeľu. Na tom až toľko nezáleží, ak budete správne kombinovať. Nesmiete ale zabudnúť, že zvršok sa pri nohaviciach nad členky nosí zastrčený! Pretiahne vám to tak perfektne celú postavu. Nohavice nad členky rovnako nie sú väčšinou bokové, a preto by k nim dlhý zvršok, ktorý by bol nezastrčený vyzeral divne. Veľmi dôležitý je aj opasok! U voľných nohavíc vám perfektne vytvorí osí pas. A ak zvolíte aj voľný vršok, budete vyzerať úplne fantasticky.

Tesné

Medzi tesné nohavice možno zaradiť napríklad riflové alebo kožené. Tesné nohavice sú skvelé pre tých, ktorí majú štíhle nohy. Vytvarujú tak perfektne vašu postavu a vy si budete môcť pripadať, ako bohyňa. Tesné skinny nohavice sú väčšinou zúžené po celej svojej dĺžke aj v partiách členku, ale sú aj také, ktoré sa jemne rozširujú.

Aj k tesným nohaviciam nad členky sa najviac hodia topánky na podpätku. Nič nepokazíte ani tým, keď si k nim obujete klasické balerínky alebo nízke športové topánky. Čižmy majú u tesných nohavíc väčšiu výhodu, pretože keď zvolíte iný odtieň nohavíc a čižiem, nebudú vám spolu splývať a vytvoria vám klasik lem. Nohy vám ale ani tak nepredĺžia, tak ako klasické lodičky, sandále či balerínky na podpätku. Možno malou nepríjemnosťou pre niektoré z vás bude, že si pod nohavice nad členky budete musieť brať silonky. Ponožky sa totiž výslovne zakazujú a na jeseň nebýva počasie, až tak priaznivé, aby sme mohli chodiť naboso.

Aj tesné nohavice majú svoje ideálne zvršky. Voliť môžete pokojne aj dlhšie topy a tuniky. Veľmi pekne v nich vyzerá aj zastrčená blúzka a k tomu dlhý zapínací svetrík. Opasok pri nich nie je až tak dôležitý, a preto buďte vynaliezavé a skúšajte, v ktorých modeloch vám to pristane najviac. U tesných nohavíc sa nemusíte báť ani trendy maxi svetrov, ktoré by sa k voľným nohaviciam absolútne nehodili.

Zdroje: www.polyvore.com www.shopstyle.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.