Vivienne Westwood pre Melissa

Vivienne Westwood pre Melissa

7. novembra 2010, Vivienne Westwood Melissa, Melissa topánky, Vivienne Westwood topánky

Sponzorovanej odkazy:

Farebné, svieže, odvážne, futuristické, inovatívne, sexy, bláznivé, dramatické a tisíce ďalších prívlastkov ma napadli vo chvíli, keď som mala prvýkrát osobne tú česť stretnúť sa s topánkami Melissa, a to priamo v Kanade. Aj napriek tomu, že sú to už dva roky, nikdy nezabudnem na tú chvíľu, keď som uvidela tie bláznivé plastové topánočky, ktoré voňali a ulahodili mi svojim úžasným dizajnom.

Teraz, o dva roky neskôr, na druhej strane sveta, v Austrálii, sa táto úžasná chvíľa zopakovala, tentokrát ma tieto topánky oslovili ešte mnohonásobne viac než prvýkrát (hoci aj prvýkrát som po nich siahla a doteraz sú veľkorysým doplnkom mojich modelov). Tento raz to ale bolo iné, tento raz to bolo totiž niečo viac, bolo to spojenie Vivienne Westwood a Melissy.

V tejto chvíli asi niektorých z vás čitateľov napadne, či moja láska k tejto značke nie je až zvrhlá, a či už tu niečo podobné niekedy nebolo. Určite sa vám v mysli vynorí už mnohokrát spomínaná značka Crocs, ktorá sa tiež orientuje na výrobu gumových topánok. Aký je rozdiel medzi Melissu a Crocs? Crocs je pohodlie na úkor dizajnu, Melissa je umenie, ktoré na rozdiel od Crocs nie je určené davom, ale extravagantným jednotlivcom.

Vivienne Westwood

Vivienne je nielen veľká osobnosť, ale aj kontroverzná umelkyňa, ktorá rozšírila módne obzory o svoje extrémne punkové kolekcie, ktoré šokovali, poburovali a predovšetkým boli nosené! V 80. rokoch jej módne vyjadrenie pomaly, pozvoľna prešlo do histórie a dominantné tu boli prvky rokoka a baroka. O Vivienne možno povedať jednoznačne toľko, že je veľká umelkyňa. Už vo svojich začiatkoch dala tvrdo najavo, že sa nemieni držať vopred vytýčenej módnej línie. Sú dve tváre módy a Vivienne sa rozhodla držať tej pravej, tej, ktorej má čo povedať umenie, a nie klasická módna poplatnost. Tým si vyslúžila rešpekt celej módnej scény.

A čo bolo najlepšie na spolupráci brazílskej značky Melissa a návrhárky Vivienne Westwood? Na túto otázku prvá dáma britskej módy odpovedala sama: „Najlepšie na tejto spolupráci bolo to, že som mohla vytvoriť moderné produkty veľmi vysokej kvality za rozumné ceny.“

A teraz už dosť zaslúženého pochlebovania, pozývam vás na ďalšie módne hody, ktoré neuškodia postavičkám a uspokoja vaše zmysly minimálne rovnako ako lahodná čokoládová torta.

Zdroj: http://www.melissa.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina J.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.