Nestarnúci trend - pánske jesenné saká

Nestarnúci trend - pánske jesenné saká

19. septembra 2011, pánske saká, pánske bundy, pánska móda, pánske jesenné saká, pánske jesenné bundy, šály, šatky, pánske sako, jeseň 2011, sáčko, rolák

Sponzorovanej odkazy:

Pánske saká sa budú nosiť neustále a všade. A hlavne tento rok na jeseň ! Keď sa povie sako, neznamená to len ľahučké konzervatívne čierne ,,niečo", čo sa nosí cez košeľu pri spoločenských akciách. Pánske saká prekonávajú celkom veľký vývoj, a to ako v strihu, tak i vo farbe a za posledné roky sa stali tak populárnymi, že ich muži chcú nosiť neustále. A preto ich výrobcovia začali šiť z nových lepších materiálov a i do chladnejších dní, preto niektorým pridali aj teplú podšívku.

Už sme si povedali, že pánske saká už dnes nie sú len spoločenskou záležitosťou. A preto sa teraz dosť experimentuje s farbami a so vzormi. Už to nie sú len nudné tmavé farby, ale tiež napríklad módna červená, fialová zelená, modrá a ďalšie.

Tento rok budú v móde dvojgombíkové saká. Ak sa vám ale zapáči nejaké, ktoré má o jeden gombík naviac, tak to určite nebude vadiť. Gombíky by mali byť veľké a nápadité a veľmi zaujímavo vyzerajú aj gombíky, ktoré sú ušité v dvoch radoch. Golier sa nosí károvaný a saká majú skrátenú zadnú dĺžku. Od oblekových sák sa nové módne saká môžu líšiť aj napríklad usňovými záplatami na lakťoch. Predtým boli záplaty hanbou a zvýrazňovali ešte viac dieru, ktorú mali skôr zakryť. Dnes sa ale dávajú na módne saká schválne. A to aj keď žiadnu dieru neprikrývame.

Pánske jesenné saká nemusia byť len ležérnou, či len športovou záležitosťou. Dnes sa už vyrábajú aj krásne módne športové pánske saká. Vyzerajú tak trochu komicky, ako keby ste spojili kabát a mikinu. Zachovávajú si klasický strih saka aj s jeho vreckami a je k nim pridaná napríklad kapucňa s uťahovateľnými povrázkami.

Nové pánske jesenné saká sľubujú aj nové materiály. Tak napríklad mäkké saká sa zhotovujú zo zmesi bavlny a kašmíru. Sú veľmi príjemné na nosenie aj na pohľad. Potom sa saká šijú aj z klasickej bavlny s prídavkom nejakých umelých vlákien. Tieto saká sú zase nenáročné na údržbu. Módne saká môžu byť ušité len z umelých vlákien, a to z rôznych polyesterov a polyamidov. Tieto materiály nie sú až tak kvalitné, ale zato veľmi ľahké a lacné.

Ako nosiť sako?

Dnes máte u sák neobmedzené možnosti. Keďže je reč o jesenných sakách, povieme si, ako nosiť saká na jeseň. Ak nezoženiete sako s teplou podšívkou, či z kvalitného hrubého materiálu, tak sa pod sako veľmi hodí akýkoľvek pletený rolák. Zlaďte farby a váš look bude vyzerať skvele. Pod sako s podšívkou možno nosiť klasickú košeľu či sexy rozhalenku. Nebojte sa ani šálov a šatiek, ktoré k jesennému vrecku jednoducho padnú! Spodnú časť tela zakryte klasickými džínami, kordovými alebo bavlnenými nohavicami. Ku športovému vzhľadu potom zvoľte tenisky a k skôr elegantnému klasické poltopánky.

Zdroje: www.polyvore.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.