HALADA predstavuje kolekciu THOMAS SABO pre jeseň a zimu 2011/12

HALADA predstavuje kolekciu THOMAS SABO pre jeseň a zimu 2011/12

23. septembra 2011, Halada, šperky Halada, Thomas Sabo, Thomas Sabo šperky, striebro, strieborné šperky

Sponzorovanej odkazy:

Kdekto si pod pojmom šperky predstaví zložité šperky s drahými kameňmi, ktoré sa hodia len na slávnostné udalosti, avšak mnoho šperkových firiem už dokázalo, že šperky môžu byť aj jednoduché a vtipné a cenovo dostupné. Jednou z takýchto firiem je aj Thomas Sabo, ktorá je synonymom pre strieborné šperky.

Mladý a talentovaný Thomas Sabo založil svoju firmu v roku 1984 v Bavorsku a už od začiatku mal tento nadšenec pre šport i hudbu jasnú víziu, a to povzniesť striebro na úroveň iných drahých kovov. V tej dobe platilo akési nepísané pravidlo, že strieborné šperky boli uvádzané na trh anonymne a až Thomas Sabo toto pravidlo „porušil“ a hrdo svojim šperkom vtlačil svoje meno. A treba povedať, že sa mu tento odvážny krok naozaj vydaril. Dnes je značka Thomas Sabo známa po celom svete pre svoje jedinečné strieborné šperky, ktoré sú moderné, trendy a vždy v sebe ukrývajú vtip a trochu figliarstva.

Kolekcia Thomas Sabo jeseň / zima 2011–12

Thomas Sabo a jeho dvorná dizajnérka Susanne Kölbli sa pri tvorbe šperkov nechávajú inšpirovať takmer všetkým, čo im svet ponúka, a tak do svojich kolekcií zapracovávajú faunu i flóru a ďalšie rôzne predmety, ako sú lebka, srdce a podobné, magické predmety. Tohtoročná kolekcia nazvaná Rebel at Heart našla inšpiráciu v poetike Ďalekého východu. Je elegantná, plná symbolov a dramatických farieb – najmä magickej čiernej, zmyselnej fialovej a rubínovej. Kolekcia teda zahŕňa roztomilé pandy, typické čínske vejáre, korálkové náramky inšpirované tradičnými budhistickými náramkami a prívesy s budhistickým symbolom, ktorý je prísľubom radosti, zdravia, pokoja a dlhého života. Nájdete v nej ale aj šperky, ktoré snúbia zmyselný budoárový štýl s modernou a kozmopolitnou eleganciou. Delikátne pierka v podobe prsteňov, náušníc a náramkov, romantické prívesy v tvare kľúča, tajomné masky a obľúbené okrídlené srdcia sú stelesnením koketného šarmu a odkazujú na veľmi ženské obdobie tridsiatych rokov minulého storočia.

Aj pánske šperky jesennej kolekcie sú inšpirované viac než 3 500 rokov starou ázijskou kultúrou. Prívesky nesúce podobu mystického čínskeho draka symbolizujú silu, múdrosť a bohatstvo, zatiaľ čo tie s mečom skladajú hold bojovým umením a dušou samurajského bojovníka. Nechýbajú ani náramky z matne čiernych korálok, ktoré sú stelesnením budhistickej sily vôle.

Šperky Thomas Sabo si môžete zakúpiť napríklad v klenotníctve HALADA na Václavskom námestí 28 v Prahe.

Zdroj: 2media.cz, www.thomassabo.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.