Módne trendy jeseň/ zima 2011

Módne trendy jeseň/ zima 2011

9. septembra 2011, móda, módne trendy, jeseň 2011, zima 2011, trendy

Sponzorovanej odkazy:

Hoci stále veľa z nás túži po lete, ktoré nám tento rok veľmi neprialo, nedá sa robiť nič, než hľadať v prichádzajúcej jeseni a zime pozitíva. Pre všetkých módnych nadšencov, medzi ktorých patrím aj ja, to budú určite nádherné jesenné farby, obchody zavalené novými kolekciami a hlavne poriadna dávka najnovších módnych trendov. Poďme si teda urobiť malú prechádzku jesennou a zimnou módou roku 2011!

Ženy ako muži, muži ako ženy

Svet sa za posledných pár rokov trochu pozmenil. Mnoho mužov o seba viac dbá a ich kozmetická výbava mnohokrát obsahuje viac prípravkov, než by sme našli u niektorých žien. Muži sa nám, ženám, skrátka približujú. Po ženách je zase naopak často vyžadované tvrdšie mužské správanie a prístup. A móda si samozrejme nemohla tohto trendu nevšimnúť. Preto je jednou z hlavných tendencií tohtoročnej jesene a zimy, žena odetá v saku, voľných nohaviciach, pevných topánkach a klobúku.

Flashback

Všetci vieme, že móda sa rada opakuje. Tento rok sa vrátime do 40.rokov, keď frčali dlhé elegantné kabáty, sukne tesne pod kolená alebo dlhé s rozparkom, a tiež kožušina. Zo 60. a 70.rokov si tohtoročná móda zase prisvojila výrazné farby, nohavice s vyšším pásom, midi aj maxi sukne alebo abstraktné a geometrické potlače.

Výlet do ZOO

Aj tak by sa dal nazvať ďalší trend, ktorý už dlho a dlho pretrváva z minulých rokov. Jedná sa o inšpiráciu z ríše zvierat. S leopardím či hadími potlačmi sme sa stretli už veľakrát, do popredia sa teraz dostávajú hlavne pierka.

Pletené svetre

Tiež sa v zime radi zaboríte do pohodlného pleteného svetra, ktorý je štýlový a hlavne zahreje? Tak to mám pre vás dobrú správu. Tento rok sú pletené svetre veľkým trendom! Zvoľte skôr dlhší, najlepšie s výrazným golierom či priamo rolák. U žien sa objavujú skôr v jednofarebnej variante, muži môžu zvoliť napríklad nórsky vzor.

Koža a kožušina

Ďalším z hlavných trendov nadchádzajúcej sezóny, ktorý by rozhodne nemal chýbať v žiadnom šatníku, je koža. Tento materiál ovplyvnil snáď všetky dámske aj pánske kolekcie a mnohí návrhári si ho vybrali ako hlavný pilier svojich prác. U mužov vedú kožené nohavice a bundičky, u dám zase kožené šaty, sukne alebo doplnky. Ak ste ale veľkým fanúšikom tohto materiálu, nemusíte sa báť sa do kože obliecť od hlavy až k päte. Ďalším materiálom hojne využívaným návrhármi je kožušina, ktorá sa objavuje predovšetkým ako golier na kabátoch či vo forme najrôznejších doplnkov.

Potlače a vzory

Okrem zvieracích potlačí je tu samozrejme aj celá škála iných vzorov, ktorými návrhári svoje oblečenie ozdobili. A že nimi nešetrili! Trendy je všetko od bodiek, ktoré predviedla napríklad značka Gucci, cez črepy skla od Stelly McCartney a písmenká a hviezdičky z kolekcie DG, až po kvetinovú potlač, ktorá sa prekvapivo objavila aj v niekoľkých pánskych kolekciách! Ďalej svoju úlohu hrá ako vždy aj kocka, ale aj najrôznejšie geometrické tvary a abstraktné potlače, ktoré sa, ako som už spomínala, vracajú zo 60.rokov. Neobmedzujte sa len na klasické tmavé jesenné farby, tento rok je jeseň pestrá a plná hravých tónov.

Vymenovať všetky módne trendy pre obdobie jeseň/zima 2011, ktoré nám návrhári naservírovali, v jednom článku, je skoro nemožné. Vybrala som preto tie hlavné a najdôležitejšie, ktoré nás počas jesene a zimy určite ovplyvnia. Poďme teda naše skrine oživiť niečím novým a neopozeraným!

Zdroj: www.net-a-porter.com , www.asos.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.