Šaty v antickom štýle

Šaty v antickom štýle

13. septembra 2011, šaty v antickom štýle, antické šaty, grécky štýl, rímsky štýl, róba, šaty, dlhé šaty

Sponzorovanej odkazy:

Plesy, svadby, letné slávnosti – to všetko sú udalosti, na ktoré môžete šaty v antickom štýle vytiahnuť a budete za hviezdu. Respektíve za bohyňu, tými sú totiž tieto šaty inšpirované. Občas sú trendy viac, občas menej, ale nikdy s nimi úplne vedľa nešliapnete. Teraz v lete navyše prichádza pre antický štýl tá pravá chvíľa.

Ak si nie ste isté, ako presne šaty v štýle starovekého Grécka a Ríma vyzerajú, trochu vám ich priblížim. Jedná sa o skôr dlhé róby siahajúce mnohokrát až na zem, väčšinou bez ramienok či na jedno ramienko. Samozrejme sa ale objavujú aj moderné varianty s dĺžkou nad kolená. Vyznačujú sa voľným strihom, takže pohodlne zakryjú nejaké to kilo navyše a vďaka vzdušným materiálom, z ktorých sú väčšinou vyrobené, sa ich nemusíte báť ani v teplejšom počasí.

Šaty v antickom štýle vyzerajú krásne v nie veľmi výrazných farbách, ako je biela, vanilková, svetlo šedá či oriešková. Zaujímavá ale môže byť aj tyrkysová, čierna či modrá varianta. Často tiež bývajú zdobené kamienkami na lemoch či v okolí výstrihu.

Čím šaty inšpirované rímskym či gréckym štýlom doplniť? Tu sa objavuje ďalšia ohromná výhoda antických rób – na rozdiel od väčšiny iných šiat vyzerajú úžasne so sandálkami bez podpätkov. Perfektnou voľbou sú napríklad trendy gladiátorky, či iné jednoduché remienkové topánky. S voľbou topánok si ale zase tak veľmi hlavu lámať nemusíte, ako som už písala, antické šaty bývajú dlhé, a tak vaša obuv zase tak k videniu nebude.

Čo sa týka šperkov, nie je potrebné nič preháňať. Rozhodne neodporúčam nič výrazného na krk, jednoduchá elegancia týchto šiat urobí svoje aj bez náhrdelníka. Naopak môžete dozdobiť ruky niekoľkými náramkami, ktoré by boli inak až veľmi holé. Celý outfit dovŕšite zvolením správneho účesu. Vlasy si navlňte a nechajte rozpustené, vrchnú časť hrivy ale zopnite za pomoci spony dozadu. Alebo do vlasov zasaďte užšiu čelenku vo farbe šiat.

Antické šaty neboli len výsadou starovekých bohýň či terajších hviezd červeného koberca. Do svojho šatníka ich bez problémov zaradíte aj vy a blysnete sa s nimi na mnohých a mnohých udalostiach. Veď kto by nechcel vyzerať ako bohyňa?

Zdroj: www.shopstyle.co.uk , Brand X Pictures / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.