Letné minišaty - mini šaty na leto

Letné minišaty - mini šaty na leto

30. augusta 2011, šaty, dámske šaty, dámske letné šaty, letné šaty, minišaty, BabyPhat, letné minišaty

Sponzorovanej odkazy:

Počasie nám tento rok síce príliš nepraje, ale my sa svojich obľúbených minišiat nevzdáme. Je leto ak nemu patria šaty na leto, hlavne minišaty. Preto môžete v uliciach vidieť ženy a dievčatá oblečené v minišatách, avšak k nim pridané kožené bundy a podkolienky s letnými čižmami.

Ako sa mini šaty menili?

Línia šiat sa v minulých rokoch neustále menila. Šaty prechádzali nikdy nekončiacim kolobehom predlžovania a skracovania, rozširovania a zužovania. Rovnako tak aj ich rukávy sa pomaly zužovali, až zvíťazili ramienka. V 60. rokoch potom ovládli módny svet minidĺžky, ktoré sa premietli aj na dámskych šatách.

Minišaty pre každého

Som pevne presvedčená, že každý módny trend možno prispôsobiť každému typu postavy, a to pritom samozrejme nemusíte mať postavu modelky. Našťastie máme teraz možnosť vybrať si v neprebernom množstve rôznych štýlov a strihov minišaty od mnohých návrhárov. Rovnako ako pri výbere každého iného oblečenia, tiež pri minišatách, je potrebné si dávať pozor na svoje problémové partie.

Zdôraznenie dolnej polovice

Ak chcete docieliť rovnováhu, vyberte si také minišaty, ktoré sú objemné v spodnej časti. Rovnako zaujímavá potlač priláka pozornosť do spodnej časti šiat a na vaše nohy. V poslednej dobe sa stali veľmi obľúbené rukávy dolman na dlhších tunikách alebo minišatách, ktoré vyvažujú široké ramená.

Zvýraznenie ramien, bokov a poprsia

Vážne nikto od vás nečaká, že budete mať bruško ako z ocele, tak sa neschovávajte za voľné šaty, navyše nimi docielite opačnému efektu, ako chcete. Ak ale chcete svoje nedostatky naozaj zamaskovať, využite minišaty, tie predstavia svetu vaše štíhle ruky a nohy. Užitočné vám teda budú letné minišaty bez rukávov a malé vzory.

Zdôraznenie ženských kriviek

Ideálny ženský tvar – presýpacie hodiny – predsa len tiež budú potrebovať vyrovnať svoje proporcie. Vhodné sú minišaty štruktúrované a s farebnými blokmi. V prospech vám budú aj mäkké materiály a tlmené vzory alebo jednoduché zdobenie.

A čo nohy?

A čo nohy, ako tie zamaskovať, keď sú najviac odhalené? Ak máte pocit, že práve nohy sú kameňom úrazu, použite pančuchové nohavice, samozrejme v tmavých farbách. Nohy vám tiež predĺžia aj topánky na podpätku, ale to vy už iste viete.

Zdroj: thinkstock, www.babyphat.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.