Fashion Trends: Ako nosiť etno?

Fashion Trends: Ako nosiť etno?

22. augusta 2011, etno, etno oblečenie, tribal, vzory, trendy, fashion trends, trendy leto 2011, šaty, sukne, topánky, doplnky, kabelky

Sponzorovanej odkazy:

Svet sa neustále zmenšuje a technológie idú dopredu a to, že môžete na Západe na ulici stretnúť niekoho oblečeného do ponča juhoamerických indiánov či afrických šiat, je len ďalšia pripomienka toho, ako globalizácia ovplyvňuje módu. Etno štýl však nie je nič nové a v roku 2011 pôsobí už trochu ako niekoľkonásobné déjàvu. Návrhári sa v móde radi obzerajú do minulosti, a to ako do tej nedávnej, tak aj do tej veľmi vzdialenej. Poslednou dobou si mnohí z nich obľúbili zvieracie vzory, military štýl a práve etno, ktoré sa na prehliadkových mólach objavujú takmer každú sezónu.

Etno oblečenie inšpirované domorodými kmeňmi či orientálna móda boli trendy ako v roku 2009 a 2010, tak aj tento rok. Avšak nie je to len záležitosť posledných troch rokov, etno motívy prúdili do európskej, alebo ak chcete západnej módy, takmer od čias explorácie a kolonizácie. Z dobitých území sa privážali nielen nové plodiny či korenie, ale aj novo objavené látky, farby, tvary a vzory. V modernej dobe sa potom etno tešilo najväčšej popularite v 60. a 70. rokoch minulého storočia, kedy bolo in „vracať sa k prírode“. V novom miléniu sa potom o znovurozšírenie etna zaslúžil módny návrhár Jean Paul Gaultier, ktorý v roku 2005 veľkolepo predstavil svoju kolekciu „Africká kráľovná“, ktorá bola plná vzorov, žiarivých farieb a korálok.

U nás sa etno nikdy veľmi veľkej obľube netešilo, ale povedala by som, že je to spôsobené skôr tým, že nevieme, ako ho nosiť. Nemusíte vyzerať práve ako novodobý hippie či vyznávač východných filozofií. Etno sa dá krásne kombinovať aj s inými trendmi tohtoročného leta, ako je safari, military trend či žiarivé farby. A ako uvidíte, nemusí vždy ísť len o dlhé voľné tuniky či sukne. Etno prvky sa dajú vkusne kombinovať takmer s čímkoľvek. Len nezabudnite, že sa vždy jedná o viacfarebné modely, teda k nim radšej voľte niečo menej výrazné.

Je úplne jedno či zamierite pre inšpiráciu k africkým kmeňom, do Orientu, ďalekej Ázie či k juhoamerickým indiánom, každá z týchto ľudových mód má svoje čaro. Je však pravda, že tento rok má Afrika trošičku navrch.

Ako etno nosiť?

Prakticky záleží na tom, ako veľmi sa vám táto móda páči a ako veľmi ste odvážne. Trúfnete si do Afrikou inšpirovaných šiat? Či zvolíte len etno sukňu alebo tuniku? Ak si nie ste istá pestrými vzormi, „Afriku“ môžete mať aj v čierno-bielej kombinácii. V Etnu sa môžete naplno vyblázniť aj v doplnkoch, a to nehovorím len o afrických korálkových alebo vrstvených indických a orientálnych náramkoch. Etno sú aj pierka, farebné korálky a výšivky, a to na náušniciach, topánkach i kabelkách. Čo hovoríte, získal si etno štýl v novom kabáte už aj Vás?

Zdroj: www.polyvore.com , www.shopstyle.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.