Louis Vuitton 2012 Cruise Collection

Louis Vuitton 2012 Cruise Collection

11. augusta 2011, Louis Vuitton Cruise Collection, Louis Vuitton, Louis Vuitton kabelky

Sponzorovanej odkazy:

Sofia Coppola sa s Marcom Jacobsom priatelí už mnoho rokov. Práve vďaka nemu spoznala značku Louis Vuitton a najmä sa zoznámila s Marcovým kreatívnym štúdiom. Na losangeleskej premiére svojho zatiaľ posledného filmu Somewhere, ktorá sa konala minulý rok v decembri, chcela Sofia šaty, ktoré interpretujú tradičnú siluetu Louis Vuitton novým spôsobom. Stačil jeden model – šaty s pruhmi a zdobením z flitrov, ktoré špeciálne pre Sofiu navrhla šéfdesignérka Julie de Libranová – a medzi „dievčatami“ vzniklo pevné puto. To, čo začalo ako jednoduchý rozhovor, sa vyvinulo v diskusiu, ktorá zase otvorila dvere novému dobrodružstvu – a zo Sofie sa stala múza. Priniesla vlastné nápady, priania a túžby, a tie sa stali základom kolekcie Cruise pre sezónu 2012.

V Sofiinej inšpirácii sa odráža európska elegancia a parížsky štýl. Scény zo slávnej parížskej štvrti Saint-Germain-des-Prés, kde bývajú intelektuáli a spisovatelia, Drugstore – slávne „zhromaždisko“ mladučkých dievčat na skútroch Vespa – ich vo vetre vlajúce vlasy a čiernou ceruzkou orámované oči … to všetko ovplyvnilo Sofiu a jej návrhy.

Žena značky Louis Vuitton je svetobežníčkou. Je slobodomyseľná a vždy robí len to, čo ju baví. Je však stále ženská, vždy elegantná a prekvapivo koketná. Jej štýl je jednoduchý, ale premyslený. Kreatívne štúdio zostalo verné atmosfére Paríža šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov a navrhlo kolekciu v pseudo-naivnom, falošnom retro štýle. Inšpiráciou kolekcie je mladé dievča – nie ešte žena, tak trochu rebelka. Je to študentka, ktorá svojím tvídovými kostýmom a hodvábnou blúzkou s motívom malých srdiečok a suvenýrovým motívom Paríža dáva celému svetu najavo, že sa neberie zase tak vážne.

Sofiina sila spočíva v jej nedbalej elegancii. Táto uznávaná umelkyňa a zároveň aj matka dvoch detí, je autorkou kultových filmov a americkou režisérkou. Pre túto kolekciu dokonale zosobňuje ženu značky Louis Vuitton – trochu retro, mierna nostalgia a pocta elegantnému štýlu dôb minulých – skrátka „francúzsky duch“.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Ostatní. Článok nájdete v kategórii ostatné.