Objavte recyklovanú kolekciu denimu

Objavte recyklovanú kolekciu denimu

12. októbra 2021, denim, dámske oblečenie, kolekcia, recyklácia

Sponzorovanej odkazy:

H&M predstavuje novú kolekciu, ktorá sa nesie v duchu recyklovaného denimu a poteší tak všetkých priaznivcov takzvanej slow-fashion a udržateľnej módy.

Čaro denimu

Denim je mimoriadne trvanlivá a zároveň poddajná tkanina. Medzi jej prednosti patrí veľká odolnosť, a to predovšetkým voči oderu. Charakterizuje ju tiež fakt, že po mnohých praniach mäkne. Najčastejšie sa využíva na zhotovenie sukní, nohavíc, šiat a búnd, a presne také kúsky si teraz môžete prezrieť na e-shope H&M. Výnimočnosť tejto kolekcie spočíva v tom, že sa skladá zo 100% recyklovaných tkanín, priadzí a etikiet, ako aj z čiastočne recyklovaných kovových zipsov a detailov jednotlivých modelov.

Výhoda džínsoviny je, že nikdy nevyjde z módy. Stretávame sa s ňou už celé desaťročia a nič nenaznačuje tomu, že by si jej slávu nevšímali, ba naopak. Čím ďalej viac je navyše potrebné dbať na životné prostredie a udržateľnú módu, a H&M sa snaží byť lepším príkladom pre fast-fashion značky, pričom stále ponúka modely za dobré ceny. Pozrite sa napríklad na túto džínsovú oversized bundu za cca 44 €, alebo na tieto voľné džínsy s vysokým pásom za cca 32 €.

zdroj foto: H&M

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Michaela Hnátková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.