Louis 200: dvojsté výročie narodenia Louisa Vuittona, to je oslava výnimočného života

Louis 200: dvojsté výročie narodenia Louisa Vuittona, to je oslava výnimočného života

4. augusta 2021, Louis Vuitton, výročie, história, Louis 200, dvojsté výročie narodenia Louisa Vuittona,

Sponzorovanej odkazy:

Za presláveným módnym domom stojí jeden muž, Louis Vuitton. Narodil sa 4. augusta 1821. O dvesto rokov neskôr prebehnú globálne oslavy dvojstého výročia jeho narodenia. Tešiť sa môžete na sériu kreatívnych akcií, ktoré vzdajú hold Louisovmu vizionárskemu duchu, ktorý prostredníctvom značky žije ďalej.

Louis Vuitton

Počas niekoľkých najbližších mesiacov pripomenie iniciatíva Louis 200 život a odkaz Louisa Vuittona – dobrodruha, podnikateľa, dizajnéra a inovátora – prostredníctvom rozličných médií a špeciálnych kolaborácii z rôznych kútov sveta. Pripravená je video hra s vloženými NFT; očaria vás výklady butikov, ktoré predstavia kufor v podobe lodi pohľadom 200 výnimočných osobností; zabudnúť nesmieme ani na veľký Louisov triptych, ktorý namaľoval Alex Katz.

Novela a dokument

Ďalej vyjde populárna novela od francúzskej autorky Caroline Bongrand o Louisovom živote a plánoch. V októbri ju vydá nakladateľstvo Gallimard a k dispozícii bude vo francúzštine a angličtine. Nemenej zaujímavý bude dokument Looking for Louis, rozprávajúci príbeh mladého dobrodruha. Bude k dispozícii na streamingových platformách a odkryje osud Louisa Vuittona, od skromných začiatkov až po jeho nikdy nekončiaci odkaz. Iniciatíva Louis 200 je viac než len obyčajný hold. Je prenesením Louisovej cesty prostredníctvom verejnej a kolektívnej skúsenosti, ktorá je katalyzátorom nekonečnej inšpirácie.

Louis 200

Louis 200 nás bližšie zoznámi s Louisovými začiatkami, opradenými mnohými mýtmi. Či už vplyvom osudu alebo z vlastného presvedčenia, rozhodol sa v 14 rokoch opustiť svoje rodné mesto Anchay vo francúzskom regióne Jura. Cestoval pešo a o dva roky neskôr dorazil do Paríža. Vyučil sa u uznávaného výrobcu kufrov a baliča batožiny, Romaina Marechal. V roku 1854 založil svoj vlastný módny dom na parížskej adrese 4 rue Neuve-des-Capucines neďaleko Place Vendôme, miesta, kde sa koncentrujú najuznávanejšie módne domy.

Bol v úzkom vzťahu s návrhárom Charles Frederick Worth a bol menovaný za výrobcu batožiny cisárovnej Eugénie. Jeho fáma rástla a jeho intuície, že segment výroby batožiny získa s rozvojom dopravy na význame, sa ukázala ako správna. S veľkou dávkou vynaliezavosti a remeselného umenia sa mu podarilo vyvinúť vode odolné potiahnuté plátno a zabezpečiť kufre rovnými vrchnákmi – tieto kroky radikálne zmenili funkčnosť batožiny.

Puto vizionárov

Projekt Louis 200 vytvára puto medzi Louisom, inovátorským výrobcom batožiny, a všetkými vizionármi modernej doby, ktorí každý deň posúvajú hranice svojej celoživotnej práce. Túto aktivitu nesprevádzajú žiadne súvisiace uvedenia nových produktov, je čistým stelesnením kreativity, osvietenia a tvorenia. Nepracuje s podobou typickej výstavy, ale predstavuje alternatívne a zábavné formáty, ktoré pozývajú fanúšikov značky Louis Vuitton, aby sa zoznámili s históriou módneho domu v súčasnom kontexte.

dom Louisa Vuittona

Hra Louis

Od 4. augusta si môžete stiahnuť hru Louis: The Game prostredníctvom App Store a Google Play pre systémy Android. Následne budú v rámci iniciatívy Louis 200 v rámci celej siete butikov odhalené oslavné výklady. Tie znázorňujú očami 200 talentovaných osobností naprieč odborom Louisa – muža, ktorého meno je synonymom tej najvyššej kvality a neopakovateľného savoir-faire. Na úvodné aktivity, vydanie novely a predstavenie dokumentu naviažu do konca roka 2021 ďalšie akcie.

Michael Burke, šéf módneho domu Louis Vuitton o projekte Louis 200 hovorí: „Nadčasový príbeh“ Louis „rozpráva históriu toho, ako odvážny, inovatívny a prirodzený vodca dokázal stvoriť a odovzdať budúcim generáciám jedinečný módny dom. Vďaka originálnym a dynamickým iniciatívam Louis 200 teraz môžeme oceniť Louisa, ako ikonu svojej aj dnešnej doby “.

Zdroj foto: Louis Vuittom

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, ostatné a značky a značkové oblečenie.