Lodičky sú trendy aj v lete!

Lodičky sú trendy aj v lete!

10. augusta 2011, lodičky, topánky leto 2012, letná obuv, podpätky, ihly

Sponzorovanej odkazy:

Po celé roky sú to jedny z najobľúbenejších a najviac nosených dámskych topánok. Zatiaľ čo predtým ich dámy obúvali väčšinou len na oficiálne príležitosti a plesy, dnes sa nosia kamkoľvek a k čomukoľvek. A je potrebné povedať, že to má svoj dôvod. Vyzerajú skvele (ak sa dobre skombinujú), predĺžia a opticky zúžia naše nohy a hlavne – neexistujú topánky, v ktorých si pripadáme viac žensky. Reč je samozrejme o lodičkách, ktoré si vybojovali svoje miesto nielen medzi jesennými trendmi, kde sa vyskytujú pravidelne, ale „prenasledujú“ nás aj v lete.

Hoci tento rok platí jednoznačné pravidlo čím vyššie, tým lepšie, nemusíte si s výškou podpätku robiť hlavu. Radšej zvoľte nižší a o to pohodlnejšie podpätok, než aby ste si na vysokých ihlách ublížili. Ak ste ale v tomto ohľade skúsenejšia, a s ihlami ste najlepšia kamarátka podobne ako napríklad Victoria Beckham, obujte si pokojne vyššie lodičky napríklad s platformou. To je totiž jeden z tohtoročných veľkých trendov, ktorý sa objavuje vo všetkých možných farbách, s najrôznejšími potlačmi i zdobením.

Čo sa týka práve farieb, je tento rok v lete naozaj z čoho vyberať. Popri tých výrazných a žiarivých ako sú fialová, žltá, či zelená sa objavuje aj univerzálna a trendy nude farba. Nič ale nepokazíte ani klasickou čiernou. Lodičky tejto farby patria k základným prvkom každého dámskeho šatníka.

Dôležitý je i materiál, z ktorého sú lodičky vyrobené. V kolekciách známych obuvníkov sa veľmi často objavujú lakované lodičky, ale aj v lete stále pretrváva trend semišových topánok. Na pole módy sa dostáva aj drevo, respektíve jeho imitácie, z ktorých sú najčastejšie vyrobené podpätky a podrážky.

Lodičky sú zaiste nádhernou záležitosťou a navyše sa ich ponúka naozaj nepreberné množstvo, ale nenechajte sa ich krásou príliš uniesť – v prvom rade by vám totiž mali hlavne perfektne padnúť. Menšie alebo väčšie topánky môžu totiž značne znepríjemniť ich nosenie a nenávideným pľuzgierom sa nevyhnete. Nezabudnite si teda obe topánky poriadne vyskúšať a prejdite sa v nich po obchode – pár krokov vám už napovie, či si zaslúžia miesto vo vašom botníku alebo nie.

Zdroj: www.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.