Cartier Sixième Sens par Cartier: oduševnená krása

Cartier Sixième Sens par Cartier: oduševnená krása

27. júla 2021, kolekcia Cartier, kolekcia Sixième Sens par Cartier, Cartier Sixième Sens par Cartier: šperky

Sponzorovanej odkazy:

Umelecká forma s unikátnou emocionálnou silou. Nová kolekcia klenotníckeho domu Cartier Sixieme Sens par Cartier zosobňuje oduševnenosť, ktorá je typická pre šperky vysokého šperkárstva.

Kolekcia je dokonalým spojením precízneho umeleckého spracovania a schopnosti vyvolávať aj tie najhlbšie ukryté emócie, zachytené medzi prekvapením a úžasom.

Technika l'oeil

Pomocou techniky Tromp l'oeil vytvárajú šperky trojrozmerný dojem grafických vzorov, optických ilúzií a umenie evokácie. Drahokamy pri kontakte s pokožkou ožívajú a v iskrivom svetle začínajú svoju odvážnu a zároveň jemnú hru.

Kolekcia Sixieme Sens par Cartier

Kolekcia Sixieme Sens par Cartier zahŕňa 7 exkluzívnych setov náhrdelníkov s doplňujúcimi náušnicami, a prsteňov, ktoré svojim umeleckým spracovaním, prepracovanými detailmi a fascinujúce nápaditosťou doslova berú dych.

Golshifteh Farahani a náhrdelník Pixelage

Náhrdelník Pixelage

Dominantou kolekcie je náhrdelník Pixelage odkazujúci na známy obraz pantera, emblematickej šelmy, s ktorou je značka Cartier neodmysliteľne spätá. Leštený Onyx na náhrdelníku Pixelage symbolizuje mramorovanú kožušinu s bielymi, žltými a oranžovými diamantmi, ktoré umocňujú hustotu srsti so zlatými odleskami a tromi zlatými topazmi o celkovej váhe 27.34 karátu.

prsteň Phaan

Prsteň Phaan

Skutočné čaro prsteňa Phaan s rubínom o váhe 8.20 karátu sa odhalí v okamihu, keď na neho dopadne priame svetlo. Za architektúrou prsteňa sa ukrýva stupňovitá konštrukcia, v ktorej je priamo pod rubínom zasadený štvor karátový ružový diamant zosilňujúci červený odtieň rubínu. Okolo stredového kameňa sú umiestnené diamanty trojuholníkového tvaru a rubínové guľôčky v dômyselnej konštrukcii s otvormi, ktoré zachytávajú svetlo a smerujú ho priamo do stredu prsteňa.

Golshifteh Farahani a náhrdelník Meride

Náhrdelník Meride

Zdanlivá jednoduchosť a čistota motívu náhrdelníka Meride vyjadruje jeho silu. Diamanty, ónyx a krištáľ tvoria hypnotizujúcu šachovnicu v nekonečnom pohybe. Šperk vytvára optickú ilúziu vďaka majstrovskému prevedeniu, kedy je každý jeho kus upevnený na rôznej úrovni. Pohyb, rytmus, priestor aj čas sa strácajú vo vzácnej mozaike drahých kameňov. Rozostrenie perspektívy je doplnené hrou materiálov a svetla medzi zrkadlovo lešteným kovom a grafickým čiernym onyxom.

prsteň Parhelia

Prsteň Parhelia

Príťažlivosť prsteňa Parhelia s centrálnym kabošonom zafíru o váhe 21.51 karátu s intenzívnym modrým odtieňom vychádzajúcim zvnútra kameňa je neodolateľná. Päť oblúkov osadených diamantmi a smaragdami sa rozbieha z každej strany zafíru ako kruhy po vodnej hladine. Čierny lak vytvára efekt tieňa a pohybu, umocnený šírkou prsteňa rozprestierajúceho sa cez tri prsty ruky s mierne pohyblivými špičkami. Absolútnym zdokonalením je možnosť motív odopnúť a nosiť ako brošňu.

náhrdelník Alaxoa

Náhrdelník Alaxoa

Podmanivá štruktúra a intenzívna farba zafírového náhrdelníka Alaxoa dokladá zložité a precízne remeselné spracovanie, kedy je technikou navliekania dosiahnutý strapcový efekt. Umeleckí šperkári najprv vyberú smaragdy podľa ich farby a veľkosti, a následne zvážia ich harmóniu, symetriu a správne umiestnenie v kompozícii, než ich prepoja pomocou špeciálnej techniky. Vzniká dokonalá kaskáda živých smaragdov padajúca okolo krku, oživená diamantovými odleskami prepožičiavajúcimi trblietanie každému pohybu.

náhrdelník Sharkara

Náhrdelník Sharkara

Hra s variáciou farieb rovnakých odtieňov na náhrdelníku Sharkara prepája turmalíny a zafíry v ružovej farbe, prežiarené oranžovými granátmi a diamantmi. Rovné línie a krivky sú v dokonalej rovnováhe a dizajn náhrdelníka, vzbudzujúci svojím tvarom a farebným prevedením dojem šťavnatých plodov, podčiarkuje veľkorysý objem šperku.

náhrdelník Coruscant

Náhrdelník Coruscant

V kolekcii nechýba náhrdelník Coruscant so šiestimi rôznymi diamantovými brúsmi – v tvare draka, osemhranný, trojuholníkový, bagetový a briliantový. Každý odráža svetlo z iného uhla. Náhrdelník vyznačujúci sa prísnou geometriou má štruktúru vzájomne prepletených briliantových línií pripomínajúci tesne utiahnutý vrkoč vedúci k trojici hlavných kameňov: trojkarátovému diamantu v tvare draka, diamantu osmihranného brusu o váhe 1.62 karátu a diamantu smaragdového brusu o váhe 1.54 karátu.

Golshifteh Farahani

Ambassadorkou kolekcie je Golshifteh Farahani

Veľvyslankyňou novej kolekcie vysokého šperkárstva Sixieme Sens par Cartier sa stala herečka a priateľka domu Cartier, Golshifteh Farahani. Rodáčka z Teheránu je úspešnou herečkou, speváčkou a hudobníčkou s dvadsaťročnou kariérou. Táto tvorivá osobnosť s ľahkosťou prechádza medzi umeleckými filmami a hollywoodskymi produkciami. Z červených kobercov je známa pre svoj štýl a eleganciu. Jej mnohostranná osobnosť je dokonalým stelesnením vysokých šperkov Cartier, ktoré čerpajú inšpiráciu z rozmanitého a multikultúrneho dedičstva.

Zdroj foto: Cartie

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.