Z newyorského metra na ikonické tenisky: Conversky Keith Haring

Z newyorského metra na ikonické tenisky: Conversky Keith Haring

22. júla 2021, tenisky, Converse, Keith Haring, limitovaná edícia

Sponzorovanej odkazy:

Všetkým známa odevná značka Converse nadviazala ďalšiu spoluprácu – konkrétne s Keithom Haring – a prináša nabitú limitovanú edíciu, ktorá premieta myšlienku, že svet môžeme zmeniť vďaka vlastnej kreativite.

Keith Haring – nekonvenčný umelec

Americký maliar a spoločenský aktivista Keith Haring sa narodil v päťdesiatych rokoch minulého storočia v Pennsylvánii a už ako malý rád maľoval komiksy. Po dokončení strednej školy sa presťahoval do New Yorku, kde sa zoznámil s graffiti, ktoré hlboko ovplyvnilo jeho vlastnú tvorbu. V osemdesiatych rokoch v staniciach newyorského metra vyplňoval čierne reklamné tabule a jeho kresieb si začali všímať nielen cestujúci metra, ale aj reklamné agentúry, komerčné múzeá a galérie. Farebnosť jeho umeleckých diel a jasné hravé kompozície odrážajú podobnosť s domorodými kresbami v unikátnom štýle prelínanie ľudských a zvieracích figúr.

V roku 1988 bol Haring diagnostikovaný s AIDS a o dva roky neskôr tejto chorobe podľahol. Jeho diela však stále kolujú svetom a inšpirujú tisícky ľudí.

Z newyorského metra na ikonické tenisky

Umelec, ktorý celý život viedol boj proti konvenciám a staval sa na stranu utláčaných, teraz premieta svoje umenie na modely tenisiek Converse. Pre ikonické biele Chuck 70 bol zvolený motív dobre známej ľudskej siluety s kvetom namiesto hlavy doplnený o červený detail. Run Star Hike zase zaujme svojou provokatívne bielou kresbou a farebným color-blocking na platforme. A v neposlednom rade tu máme aj modely Chuck Leather a Chuck All Star, ktoré sú celé pokryté jeho čiernobielym pop artom.

U odevu to však nekončí. Converse predstavil aj limitovanú edíciu čiernych a bielych tričiek s veľmi zaujímavými potlačami Haringových výtvorov, vrátane ikonickej siluety tanečníka, ktorá sa stala jeho poznávacím znamením. A pre tých najväčších fanúšikov streetstyle limitky ponúka aj populárny bucket hat.

Všetky produkty limitovanej kolekcie dostanete u vybraných predajcov.

Zdroj foto: Converse

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Michaela Hnátková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.