Retro šaty à la 50. roky

Retro šaty à la 50. roky

18. júla 2011, dámske šaty, letné šaty, retro šaty, krátke šaty, šaty, retro, 50. leta

Sponzorovanej odkazy:

Iste ste si už všimli, že v letných kolekciách sa objavujú šaty v štýle 50. rokov minulého storočia. V tej dobe sa kládol dôraz na krehkosť i temperamentnú ženskosť. Ideálom sa stala silueta presýpacích hodín – veľmi úzky pás a plné sukne. Za atraktívnu sa považovali holé ramená a nohy. Jasné farby a farebná potlač boli v móde najmä v Amerike.

Z letnej kolekcie Mango

Šaty v štýle 50. rokov zvýrazňujú osí pas, tak zabudnite na boky a pásik tentoraz stiahnite o kúsok vyššie. Dobrou správou je, že naberaná sukne schová veľké pozadie a dĺžka pod kolená zakryje krivé nohy. Ak zvolíte trojštvrťovú dĺžku rukávov, môžete tak vhodne zamaskovať aj silné paže.

Swing šaty v dĺžke po kolená alebo aj pod kolená sú veľmi populárne. Výstrih do V a zaväzovanie za krkom perfektne zdôrazňuje vaše prednosti. Ak to vaša pevné prsia dovoľujú, neberte si podprsenku vôbec alebo zvoľte taký strih podprsenky, ktorý vytvaruje dekolt, ale nie je vidieť.

Skúste tiež košeľové šaty s rovnou úzkou sukňou. Pokiaľ možno, snažte sa vyberať košeľové šaty s golierom a bez rukávov. Opäť je dôležité zvýrazniť pas, a to pomocou tenkého pásika.

Bodky, ty k 50. rokom tiež neodmysliteľne patrí. Vybrať si môžete ako biele bodky na tmavom podklade, tak i tmavé bodky na bielom podklade. K tomuto vzoru sa hodia doplnky, ktoré napodobňujú guľatý vzor, ​​napríklad korále.

Doplnky

Topánky noste s otvorenou špičkou a vysokými úzkymi podpätkami. Farba podpätkov by mala byť vždy tmavšia ako oblečenie, v opačnom prípade by táto maličkosť mohla zapríčiniť nežiaduce tvarovanie vašich nôh.

Kabelky voľte čo najmenšie, najlepšie listové kabelky. Slušivé sú malinké kabelky s dlhou retiazkou, ktoré sa nosia cez rameno, nikdy nie krížom. Do kabelky si nezabudnite pridať ešte červený rúž, pre úpravu vašich pier počas dňa.

A čo sa účesu týka, môžete sa inšpirovať u Audrey Hepburn, to znamená krátke vlasy a natupírované účesy, často do zviazané do copu.

Zdroj: www.mango.com , www.newyorker.de

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.