Bodky alebo prúžky? / Trendy plavky 2011

Bodky alebo prúžky? / Trendy plavky 2011

19. júla 2011, prúžkované plavky, pruhované plavky, bodkované plavky, retro plavky, plavky zľavy, dámske plavky, plavky leto 2011, plavky 2011, bodky, prúžky, leto 2011

Sponzorovanej odkazy:

Pod pojmom leto si takmer každý predstaví slnko, pláže a kúpanie.To sa samozrejme nezaobíde bez náležitých kúskov oblečenia, ako sú ľahké vzdušné šaty, veľký klobúk, slnečné okuliare a samozrejme plavky. Každý doma nejaké má, niekto si ich kupuje len tak, podľa toho aké sa mu páčia, zatiaľ čo existuje veľa ľudí, ktorí skôr podliehajú trendom. Ste taká aj vy? Neváhajte a vydajte na honbu po trendy plavkách. Navyše sa vám nakupovanie v letných zľavách oplatí viac než inokedy.

Hravé Bodky

Chcete nasledovať slávne a sexy pin-up girls? Kúpte si plavky s bodkami. Najčastejšie sa objavujú v modro-bielej variante s červenými detailami a každopádne vysokým pásom. Retro štýlom sa tak môžete priblížiť k hollywoodskym hviezdam 50. rokov, ako boli napríklad ikony Marilyn Monroe alebo Jane Russel. Pokiaľ milujete šesťdesiate roky, aj pre vás sú plavky s bodkami riešením. Nemusíte sa ale trápiť výberom, zabodujete výberom akýchkoľvek strihov a farieb, tento rok bude patriť hlavne zeleným a žltým odtieňom. Siahnuť môžete po plavkách či už s veľkými kolieskami, tak s malými bodkami. Rozverný výrazný štýl dodá vašej postave na ženskosti. Nech si kúpite akékoľvek, rozhodne to nebude nuda.

ŠTÝLOVÉ PRÚŽKY

Tiahne k dnes už klasickému námorníckemu štýlu? Prúžkované plavky sú pre vás priamo ako stvorené. Rovnako ako u bodiek je neodmysliteľná modro-bielo-červená varianta. Pri výbere myslite na to, že si pod týmto pojmom už dlho nepredstavujeme športy štýl, ale skôr elegantnú dámu v štýle 50. rokov. Prúžky na plavkách ale nemusia nutne znamenať tie geometrické, za ne tiež môžeme považovať zebrí vzor v triezvejšej verzií. Nebudeme si nič nahovárať, rovnako ako väčšina žien aj ja, a určite aj vy, pred letom riešime svoju postavu a lámeme si hlavu nad tým, aké plavky si vybrať, aby sme potlačili naše nedostatky a zvýraznili prednosti. Niektoré na to nakoniec aj tak rezignujú, ak na tom ale Lipnete, práve prúžky na plavkách sú ideálne pre tvarovanie postavy.

Ale nie všetky nám budú lichotiť. Ako na ne teda vyzrieť? Niektorí vedci sa síce pokúsili vyvrátiť fakt, že vodorovné prúžky robia postavu širšiu, musíme sa ale zmieriť s faktom, že to tak naozaj je. Ak ste bacuľatá, máte široké boky alebo väčšie bruško, radšej sa ich vzdajte a prenechajte sa ženám s chlapčenskými postavami, ktorým vykúzli ženské krivky. Pre ženy s väčšími prsiami sú tu tie šikmé, ktoré opticky zjemnia a zoštíhli dekolt. Malým postavám lichotí skôr uzunké prúžky, zatiaľ čo tým väčším prúžky širšie.

Ak si chcete „zostaviť“ plavky sama, vyhnite sa kombinovaniu rôznych druhov prúžkov alebo potlačí ktoré k sebe nesedia, vznikne tak gýčovitý mišmaš. Ideálne môže byť farebný vršok a jednofarebný spodný diel ladiaci k farbám vrchného alebo priamo rovnaký vzor.

Pruhované plavky majú jednu veľkú výhodu, a to tú, že nemusíte dlho tápať, nájdete ich takmer v každom obchode. 

zdroje: polyvore.com, asos. com, Digital Vision / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii plavky.