Nostalgické Conversky: Chinatown Market

Nostalgické Conversky: Chinatown Market

3. mája 2021, tenisky, Converse, Chinatown Market, kolekcia

Sponzorovanej odkazy:

Americkú značku Converse vyrábajúcu predovšetkým športovú obuv a oblečenie poznáte zrejme všetci. Určite si totiž vybavíte jej charakteristické logo v tvare päťcípej hviezdy a ako širokú škálu designov, farieb a štýlov jej sortiment ponúka. Firma bola založená v roku 1908 a od tej doby si prešla obrovským vývojom a čoskoro sa stala svetovým gigantom, ktorého modely s pýchou nosia ako obyčajní ľudia, tak aj celebrity a influenceri.

V marci tohto roku sa Converse spojil s kultovou značkou zvanou Chinatown Market, založenú Mikom Chermanom v LA, ktorá sa zaoberá štýlom oblečenia zvaného streetwear. V spolupráci predstavili nostalgickú NBA kolekciu, ktorá prenáša krikľavý design kožených búnd Three-peat Jeffa Hamiltona, vytvorených pre basketbalové tímy '98 Bulls a '02 Lakers, na legendárnu Converse Chuck 70 a Pro Leather Hi.

Vo svojej dobe boli bundy stredobodom pozornosti hlavne vďaka ich neprehliadnuteľným oversized grafikám a kontrastnej farebnej palete. Jednoducho povedané – kto bundu vlastnil sa automaticky stal nenahraditeľným a veľmi charizmatickým, a presne v takom duchu sú navrhnuté aj modely Chuck 70 a Pro Leather Hi. Ich dizajn a kvalitu spája šport, ulicu a kultúru, a zaisťuje tak ich všestrannosť a neskutočný štýl.

Pre Leather Hi

Pre Leather Hi sa vyznačujú panorámami miest legendárnych basketbalových tímov, LA a Chicago. Doplnené sú o výrazný dizajn a výšivky v typických kombináciách farieb log tímov „98 Chicago Bulls a“ 02 Lakers – červená s modrou a fialová s oranžovou.

Chuck 70

Model Chuck 70 na sebe mimo panorám miest nesie aj ročníky, počas ktorých si dynastie pripísali víťazné body, a stávajú sa tak ikonickou upomienkou doby, kedy boli tímy na svojom vrchole. Nemusíte sa však obávať, že by ich riadne ocenili iba nadšenci tohto športu. Ich sýte farby a prepracovaná grafika iste zaujmú širokú verejnosť a stanú sa ozdobou a pýchou každého vlastníka.

Zdroj foto: Converse

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Michaela Hnátková. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.