Na športovej vlne: limitka pre milovníkov basketbalu

Na športovej vlne: limitka pre milovníkov basketbalu

23. apríla 2021, tenisky, Converse, Concepts, vznik basketbalu, limitovaná kolekcia

Sponzorovanej odkazy:

Je pomerne známe, že sa americká značka Converse zameriava predovšetkým na športovú obuv a oblečenie. Vedeli ste však, že má korene v basketbale, ktorý značne ovplyvnil dnešnú podobu značky a jej smerovanie? Marquis Mills Converse v roku 1908 založil spoločnosť Converse Rubber Shoe Company v štáte Massachusetts. O deväť rokov neskôr, v roku 1917, značka navrhla predchodcu populárnej série All Star, ktorú predávala pod názvom „Non-Skids“. Obuv bola zložená z gumovej podrážky a pláteného zvršku a bola navrhnutá špeciálne pre basketbalistov. V spolupráci so značkou Concepts tento rok Converse predstavila limitovanú kolekciu Southern Flame, ktorá nás svojimi farebnými odtieňmi vezme späť do obdobia zrodenia tohto populárneho športu.

Limitka oslavujúca vznik basketbalu

V roku 1891 v Springfielde v štáte Massachusetts sa kanadský profesor telesnej výchovy, James Naismith, snažil vymyslieť halový šport, ktorý by počas zimy udržal športovcov vnútri. Na protiľahlú stranu telocvične teda zavesil drevené koše na broskyne, a k zrodeniu úplne nového športu tak stačilo už len pár pravidiel a nadšenie študentov, ktorí si hru veľmi rýchlo obľúbili. Netrvalo dlho basketbal sa postupne rozšíril po celom svete.

Converse spolu s Concepts v rámci oslavy jeho vzniku vydali dva limitované modely. Prvým je All Star BB Evo, ktorý bol navrhnutý tak, aby užívateľovi poskytol kontrolu a maximalizoval slobodu na basketbalovom ihrisku. Jeho adaptívny zvršok TPU a farebné čalúnenie zaisťujú väčšiu flexibilitu a pohodlie. Zelený dizajn s oranžovým akcentom potom zaručí oživenie nielen vášho športového outfitu, ale pokojne aj toho každodenného; nie je pravidlom, že sú určené výhradne na športovanie.

Druhým modelom sú vysoké topánky Chuck 70, ktoré zaujmú svojim oranžovým batikovaným vzhľadom pripomínajúcim textúru a farbu broskyne, čo odkazuje práve na vôbec prvý basketbalový koš. Aj u nich platí, ak nie viac ako u All Star BB Evo, že sa hodia aj na bežné nosenie a zaručia komplimenty zo všetkých strán.

Oba modely sú exkluzívne dostupné na Footshop, takže príliš neváhajte!

Zdroj foto: Converse

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Michaela Hnátková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.