Levi’s® = štýl + udržateľnosť

Levi’s® = štýl + udržateľnosť

18. marca 2021, Levi's®, štýl, udržateľnosť

Sponzorovanej odkazy:

Ochrana našej planéty sa stáva kľúčovou súčasťou kolekcií Levi's®. Ešte je čas, odvrátiť katastrofické dopady zmien klímy, preto Levi's® neustále rozširuje udržateľné postupy výroby a predaja.

Zavádza inovatívne materiály, napríklad bavlnizované konope, aj technológie, napríklad Water 

Druhá prirodzenosť

Kolekcia pre jar a leto s názvom „Druhá prirodzenosť“ je inšpirovaná prírodou. Kombinuje voľnejší, praktickejší outdoorový štýl, momentálne prevládajúci v uliciach aj na prehliadkových mólach, s radom udržateľných materiálov. Napríklad certifikovaná organická bavlna je pestovaná bez chemických pesticídov, a tak to prispieva k zdravšej a čistejšej pôde aj vodným tokom.

Konope s Tencel

Tzv. bavlnizované konope bolo predstavené už v roku 2019 v kolekcii Levi's® Wellthread ™ a nové produkty sú až z 55% konopnej zmesi. Konope je totiž menej náročné na spotrebu vody a pesticídov ako bežne pestovaná bavlna, ale konopné vlákno nebolo kvôli svojej hrubosti obľúbeným materiálom pre výrobu oblečenia. Preto Levi's® s odborníkmi vyvinul inovatívny proces „bavlnený“, vďaka ktorému je konopná priadza na dotyk rovnako mäkká a pohodlná ako bavlna.

Udržateľná alternatíva viskózy – Tencel™, je jemné vlákno pochádzajúce zo zodpovedne ťaženého dreva. Udržateľne obhospodarované lesy, farmy a plantáže pomáhajú zachovávať staré vyrastené lesy s bohatou biodiverzitou. Tencelové vlákno navyše absorbuje vlhkosť lepšie ako bavlna, je jemnejšie ako hodváb a chladivejšie než ľan. Polyester je zase z recyklovaných plastových fliaš a iného plastového odpadu.

Voľnosť a prirodzený pohyb

Kolekcii dominujú voľné strihy. Dámsky rad džínsov High Loose s vysokým pásom a širokými nohavicami sa rozrástla o strih Tailored High Loose so sámikmi v páse, ktoré im dodávajú dobrodružnejšiu siluetu, High Loose Taper s mrkváčovými nohavicami, alebo Loose Straight so stredne vysokým pásom a rovnými nohavicami.

Pánskej časti dominuje Stay Loose, obľúbené džínsy s voľným strihom inšpirovaným 90. rokmi a nová verzia Stay Loose Pleated so sámikmi v páse. Prichádza nový džínsový strih Levi's® 551®Z Authentic Straight inšpirovaný pôvodnými vyzrážanými džínsami Levi's® 551 na zips z roku 1961, alebo nový rad rovných či len veľmi ľahko sa zužujúcich nedenimových nohavíc XX Straight Chino a XX Stay Loose Pleated Chino.

Udržateľné materiály nájdete v celom rade topov vrátane kultových westernových košieľ a džísiek v pánskom aj dámskom prevedení.

Budúci čas

Levi's® navrhuje svoje produkty tak, aby obstáli v skúške časom. Ak svoje obľúbené kúsky obnosíte, môžete ich priniesť do Levi's® Tailor Shopu, kde vám ich buď opravia, alebo pretvoria v niečo nové. Cieľom je cirkulárny systém, v ktorom možno kvalitné a odolné výrobky neskôr recyklovať a premeniť na výrobky nové.

Zníži sa tak nielen objem odpadu, ale aj dopyt po nových surovinách. Levi's® tak pomáha svojim zákazníkom obmedzovať plytvanie a predlžovať životnosť ich džínsových kúskov.

Zdroj foto: Levi's®

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.