Udržateľnosť je v móde: s Green butik máte to naj z ponuky

Udržateľnosť je v móde: s Green butik máte to naj z ponuky

4. marca 2021, Green butik, móda, dámske oblečenie, udržateľnosť, spodná bielizeň, slow fashion

Sponzorovanej odkazy:

Žijeme v dobe, keď je viac ako inokedy potrebné sa o našu planétu starať a čo najviac ju šetriť. Máme predsa len jednu jedinú a aj keď sa plánuje život na Marse, našu rodnú planétu to nenahradí. Každý malý krôčik sa počíta a náhrada oblečenia spadajúca pod fast fashion, ktorá je typická pre svoju nadprodukciu a dopad výroby na životné prostredie, za udržateľnú módu, ktorá dbá na ekológiu a kvalitu, je skvelým posunom vpred. Takým je aj Green butik.

Green butik je jedinečný obchod, za ktorým stoja manželia Zuzana Hejná Plachá a Radim Hejný. Ponúka stovky krásnych kúskov z tých najlepších prírodných materiálov pre ženy aj pre mužov – fairtrade a zároveň cenovo dostupné. Od roku 2015 vybudovali vlastný funkčný e-hop a kamennú predajňu v Prahe, kde predávajú kúsky tým, ktorým na životnom prostredí záleží. Všetok zakúpený tovar navyše môžete do 21 dní vrátiť zadarmo.

Kvetinové vzory v kombinácii s prírodnými materiálmi

Dámy, ktorá z vás tiež nepohrdne oblečením s kvetinovými vzormi všetkých rôznych farieb? Green butik je na tom rovnako a ponúka nespočetné množstvo kúskov práve s týmto vzorom. Pozrite sa napríklad na výber ich jarných dlhých sukní z bambusu, bio bavlny či lyocelu. A jedno malé tajomstvo – niektoré z nich majú aj vrecká! Ak však ešte hľadáte zimné oblečenie, tiež nebudete sklamaní. Výber svetrov, kardiganov, búnd či kabátov je široký a kvalita prvotriedna. Veľa z nich je s obsahom vlny, ktorá nehryzie a udrží vás v teple po celý mrazivý deň.

Jednofarebné kúsky pre milovníkov jednoduchosti

Udržateľnosť oblečenia ešte viac oceníte pri výbere minimalistických kúskov, ktoré sa hodia takmer ku všetkému, a ak sa o ne budete starať, ako je napísané na štítku či priamo na e-shope, zostanú vo svojej pôvodnej podobe napríklad aj niekoľko rokov. Jednoduchosť určite poteší aj mužov, pre ktorých Green butik tiež pripravil nemálo možností.

Udržateľná spodná bielizeň

Nie je nič príjemnejšie, než podprsenka z bio bavlny bez akýchkoľvek kostíc, alebo vypchávok. Pohodlie by pri výbere spodnej bielizne malo byť na prvom mieste, a na to sa firma zameriava najviac. Bio bavlnené nohavičky navyše zaručujú maximálnu vzdušnosť a zabraňujú tak podráždenie či svrbenie dolných partií. Pre mužov sú zase k dispozícii bambusové boxerky rôznych farieb za skvelú cenu – jedny stoja 16 €, dvoj balenie 28 € a darčeková súprava boxeriek a ponožiek 32 €.

Zdroj foto: Green butik

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Michaela Hnátková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, pánske oblečenie a spodná bielizeň.