Reserved kolekcia plná nádeje: Age of Aquarius

Reserved kolekcia plná nádeje: Age of Aquarius

12. februára 2021, Reserved kolekcia Age of Aquarius, Reserved, kolekcia Age of Aquarius

Sponzorovanej odkazy:

Vstup do každého roka s novou číslovkou prináša nádej, nové predsavzatia, ale aj v nás vyvoláva zvedavosť o našej budúcnosti plné snov a krásnych vízií. Nová kolekcia Reserved je práve taká.

Na jednej strane jemná a starostlivo prepracovaná, na druhej strane odrážajúca realitu a praktické aspekty života.

Kolekcia Age of Aquarius

Inšpiráciou pre kolekciu Age of Aquarius bola legenda o rybárovi a morskej panne a stret dvoch svetov: praktického, vecného a éterického, nežného. Je to príbeh plný kontrastov a protikladov, ktoré sa navzájom priťahujú. Podľa rozprávky sľubuje morská panna, že rybárov prevedie bezpečnými námornými cestami a ochráni ich pred nebezpečenstvom. Rybár, hoci má vždy pragmatický prístup, sa týmto sľubom necháva uniesť.

Zimná morská krajina

Farebná paleta kolekcie odkazuje na chladnú zimnú morskú krajinu s mrazivo modrou vodou a oblohou, pieskom v kriedovom odtieni a morskou penou vo farbe slonovej kosti. Štruktúry zvolených materiálov odrážajú vlastnosti podmorského sveta, koralov, skál a perál. Z tejto jemnej estetiky vzniklo oblečenie, ktoré je pohodlné a funkčné, ale aj plné prekvapivých detailov a moderných riešení.

Praktické a jemné kúsky

Medzi jemnými a praktickými kúskami nájdeme svetlo modrý kabát inšpirovaný rybárskou bundou, vanilkovú mikinu s kapucňou, alebo trendový „shacket“, hybrid medzi vlnenou košeľou a ľahkou bundou. K vrškom v kolekcii nechýbajú ani nohavice, neprehliadnuteľným kúskom sú traky pripomínajúce rybárske nohavice vďaka charakteristickým vreckám a sponám.

Tieto prvky sú v kolekcii bok po boku s jemnými až dokonca priehľadnými romantickými šatami so zvlnenou látkou v páse, sukňou so širokým volánom, blúzkou s výrazným ozdobným golierom a rolákom z materiálu pripomínajúceho morskú penu. Kolekciu dopĺňajú tiež jemné svetre a pletené nohavice.

A čo doplnky?

Doplnky nás vezmú na cestu do hlbín mora. Prostredie morskej panny sa stalo inšpiráciou napríklad pre ručne pletenú perlovú kabelku v tvare koralu, perleťové vlasové sponky a retiazku na okuliare, hodvábnu šatku s originálnou potlačou s motívmi podmorského sveta. Celú kolekciu završujú praktické doplnky ako sú vysoké čižmy, topánky v poľovníckom štýle, alebo taška inšpirovaná námorníckym vakom.

Kto sa na kolekcii podieľal?

  • Małgosia Bela, ktorá už s Reserved niekoľkokrát spolupracovala, žiari v kampani ku kolekcii Age of Aquarius.
  • Za objektívom fotoaparátu stáli Magda Wunsch a Agnieszka Samsel.

Kolekcia je dostupná iba online na reserved.com.

Zdroj foto: pre Reserved Magda Wunsch a Agnieszka Samsel

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.