Kolekcia Puma x Michael Lau: umenie procesu tvorby

Kolekcia Puma x Michael Lau: umenie procesu tvorby

4. februára 2021, Kolekcia Puma x Michael Lau, odevy, topánky, módne oblečenie, módna obuv, topánky, tenisky, Puma, Michael Lau

Sponzorovanej odkazy:

Svetová športová značka Puma a hongkonský umelec Michael Lau znovu nadviazali kreatívnu spoluprácu, v rámci ktorej Michael vytvoril svoju vôbec prvú kompletnú kolekciu obuvi, odevov aj doplnkov s názvom Sample. Inšpiráciu pre ňu našiel v samotnom tvorivom procese.

Michael Lau si vydobyl celosvetové uznanie na poli umenia vďaka svojim hračkám – dizajnovým postavičkám, ktoré sú hojne vyhľadávané zberateľmi. V priebehu rokov naďalej vytváral nadčasové umelecké diela a začali ho prezývať „krstný otec postavičkových hračiek“.

Kolekcia Puma x Michael Lau

Kolekcia Puma x Michael Lau s názvom Sample (Vzorka) zrkadlí mentálnu cestu tvorcu a vyjadruje vzťah medzi umelcom a jeho produktom. Cieľom Michaela v rámci spolupráce nie je vyrábať komerčné produkty, ale objaviť a preskúmať cestu, ktorá začína v prvom nákrese a končí pri finálnom majstrovskom diele. Verí, že práve táto cesta ponúka veľa zábavy a inšpirácie.

„Zakomponujte do svojej tvorby pokusy a omyly a vytvorte z nich niečo jedinečné,“ hovorí Michael Lau. Práve v prekvapení z omylov je kúzlo tvorby. Michael verí, že svojou kolekciou všetkým pripomenie, že aj chyby majú svoje miesto v živote a môžu prinášať radosť. Podľa jeho tvorivých skúseností môže pri vytváraní nového diela, či už ide o postavičku, oblečenie, alebo tenisky, vznikať to najlepšie práve z neúmyselných chýb. Tento umelecký prístup odhaľuje v novej kolekcii Puma x Michael Lau.

Ručná grafika v minimalizme

Výsledkom spojenia ručne tvorenej grafiky, minimalistických textúr, skíc a hravých detailov sú produkty, ktoré pôsobia „hand made“ dojmom a prezentujú zábavný proces tvorby. Mnoho kúskov z kolekcie obsahuje prvotné skice a texty ako Reverse, Too small , alebo Too long, ktoré sa bežne využívajú v dielňach a ktoré zdôrazňujú tvorivý proces kolekcie.

Mirage Mox a spol.

Tieto jedinečné designy boli využité na teniskách Mirage Mox s jasnými detailmi a jemnými linkami. Kolekcia zahŕňa aj tenisky Ralph Sampson Mid, ktoré sú zdobené digitálnymi potlačami a výraznými šnúrkami. Ďalším kúskom sú robustné a pastelové RS-2K Ralph Sampson v nízkej verzii.

Tvorivý rukopis na všetkom

Spolupráca s umelcom Michale Lau zahŕňa tiež jedinečnú športovú bundu, pletené nohavice s nášivkou Sample, mikiny, alebo doplnky, ako sú čiapky či taška. Všetko s ojedinelým a tvorivým rukopisom Michaela Lau.

Kde možno kúsky kúpiť?

Kolekcia bude dostupná počas januára v Queens, Shoes Industries, Shooos a na puma.com.

Zdroj foto: Puma

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, pánske oblečenie, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.