Páni, nestraťte v zime kondičku

Páni, nestraťte v zime kondičku

25. januára 2021,

Na jarné a letné aktivity je najlepšie chystať telo aj šatník teraz v zime. Chce to prekonať vlastnú pohodlnosť a začať sa trochu hýbať. Čo k tomu potrebujeme?

Nevyhovárajte sa, že posilňovňa je zavretá a do bazénu to teraz taktiež nejde. Hýbať sa môžeme aj doma. A ako začať? Nákupom vhodného oblečenia na cvičenie a malým plánom toho, kedy a ako sa budeme cvičeniu venovať. Nakoniec nie je na škodu ani revízia obsahu chladničky a komory. Nezdravé veci dajte konečne preč a nakúpte si to, čo sa pýši prívlastkom „zdravá výživa“.

Trička

Od 1. januára začínajú žiť zdravo a cvičiť len veľkí idealisti. A obvykle nedopadnú dobre Lepšie je sa na nový životný štýl vrhnúť o niečo pozdejšie. Najprv totiž musia zmiznúť zo stola a z chladničky všetky vianočné a silvestrovské dobroty. Potom si potrebujeme dať čas na to, aby sme sa opäť vrátili do reality a na zmeny sa pripravili. Nepodceňujte ani takú vec, ako je nákup oblečenia na cvičenie. Pohodlné tričká a kraťasy nie sú len vybavením na letnú dovolenku či víkendy na chate. Pre cvičenie mimo domov, ale aj to domáce, platí, že je potrebné navodiť atmosféru. Keď už sa navlečieme do športového oblečenia, tak už u toho cvičenia obvykle chvíľku vydržíme.

Kraťasy

Športový šatník za pár korún

Pripadáte si divne, nakupovať v zime letné tričká a pánske kraťasy? To rozhodne nemusíte. V prvom rade sa vybavíte na sezónne zimné cvičenie doma. Najpohodlnejšie to bude práve v jednoduchom tričku a krátkych nohaviciach. Výhodou je, že ide často o univerzálne oblečenie, ktoré potom využijeme v lete. Teraz túto časť šatníku nakúpite v rôznych výpredajoch. Takže ušetríte a súčasne sa s predstihom pripravíte na leto.

Ako cvičiť? Nebojte sa, ide to aj v malom byte

Cyklotrenažéry

Určite sú vhodné dve veci. Literatúra na téma „cvičenie pomocou vlastného tela“ zaistí, že sa naučíte cvičiť s najstaršou fitness pomôckou na svete – s vlastným telom. Pozrite sa však aj na domáce cyklotrenažéry. Majú hodne do seba už len preto, že sa nebudete musieť rozhodovať medzi svojim obľúbeným seriálom na Netflixe či HBO. Cvičiť a sledovať budete môcť súčasne. Takto dokážete denne najazdiť desiatky kilometrov. Určite ale nezabudnite chodiť aj na čerstvý vzduch. Prechádzky k zdravému životnému štýlu neoddeliteľne patria.

Autorom článku je Petra Havlíková. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.