Josefina Bakošová a jej kolekcia Simple

Josefina Bakošová a jej kolekcia Simple

14. januára 2021, Josefina Bakošová, Simple, kolekcia, česká tvorba, šaty, overaly, kabáty

Sponzorovanej odkazy:

Neha, vôňa obľúbeného parfumu a prebudenie kvetín po zime. Čo majú tieto témy spoločné? Spája ich nová kolekcia českej tvorkyne Josefiny Bakošovej s názvom Simple. Vedľa nich však rad odráža aj nový životný štýl, ktorý sme si vplyvom pandémie museli osvojiť. Je pomalší a plný očakávaní budúcnosti. A v prípade dizajnérky aj kreatívnejší.

Oslava ženskosti v kolekcii Simple

Už samotná téma kolekcie sa prihovára k nám, ženám. Siluety a krivky potom podčiarkujú zvolené strihy, farebnosť pripomína kvety ako ruže či levandule. Všetko je ženské a nežné. Ak sledujete návrhárkinu tvorbu dlhodobejšie, možno si všimnete, že sa Simple predchádzajúcim počinom vzďaľuje. Práve život v čase pandémie jej tvorbu ovplyvnil. „Niečo sa stalo. Ako by to spomalenie bolo žiaduce, aj keď umelo vyvolané. Kolekcia Simple je o spomalení,“ vysvetľuje Josefina Bakošová. Poďte spomaliť tiež a nalaďte sa na jemnú vlnu novej kolekcie.

Ukážte svoj pás

Z predchádzajúcich kolekcií sme boli u Josefiny zvyknutí skôr na oversize oblečenie a voľné strihy. Tých sa dizajnérka úplne nevzdala, ale obľúbeným tvarom vnukla ženskejšiu podobu. Šaty sú teraz prepásané, aby vynikli boky a krivky. Vedľa nich dominujú kolekcii tiež dlhé overaly, rovnako v praktickom, avšak postavu zvýrazňujúcom prevedení. Hoci by aktuálne obdobie napovedalo niečo iné, obsahuje Simple iba dva vlnené kabáty, pre tvorbu Josefiny inak typický prvok. Jeden veľký, v tmavo modrej farbe, a druhý úzky a elegantný v červenej. Dôvodom je aj snaha návrhárky zbúrať hranice sezónnosti.

V minimalistickom duchu

To slovo je skloňované naprieč (nielen) módnym svetom. Minimalizmus je v kurze a vidíme ho aj tu. Farby sú monochromatické a kúskov v kolekcii je len pár. Aj to je cesta k zodpovednej a udržateľnej tvorbe. Móda totiž nie je o kvantite, ale kvalite, nadčasovosti a pohodlí. A toho ponúka Simple veľa.

Foto: Josefina Bakošová

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.