Pocta kráľovi rokenrolu v kolekcii písacích pier Montblanc Great Characters Elvis Presley

Pocta kráľovi rokenrolu v kolekcii písacích pier Montblanc Great Characters Elvis Presley

4. januára 2021, kolekcia písacích pier, Montblanc Great Characters Elvis Presley, Montblanc Great Characters Elvis Presley, Elvis Presley

Sponzorovanej odkazy:

Módnym doplnkom dnes nie sú len kabelky, šály, šatky, rukavice, manžetové gombíky, klobúky, motýle, kravaty a šperky. Sú nimi aj písacie a kancelárske potreby. Predovšetkým v luxusnom poňatí sú dnes znakom úspešnosti a prosperity. O značke Montblanc to platí dvojnásobne. Ich nové kolekcie sú vždy tematické, jedinečné a osobité zároveň. Edícia Great Characters je pre značku Montblanc vždy ukážkou jemného remeselného spracovania a príbehy ikon, ktoré sa zapísali do dejín ľudstva. Jednou z týchto postáv bol aj mladý hudobník z mestečka Tupelo v Mississippi, ktorý sa stal kráľom rokenrolu – Elvis Presley.

Elvis Aaron Presley, narodený 8. januára 1935, ktorý zomrel 16. augusta 1977. Jeho prezývka „the King“ jasne ukazuje, kým vo svojej dobe bol. Je stále a dodnes oslavovaný za to, že uchvátil celý svet viac ako stovkou hitov, ktoré ovládli hitparády, 1300 koncertov a 31 celovečernými filmami.

Edícia Great Characters: Elvis Presley

Montblanc sa rozhodol venovať svoju najnovšiu edíciu Great Characters životu a odkazu hudobníka, ktorého slávne živé vystúpenia a extravagantné kostýmy rozpútali hudobnú horúčku po celom svete. Kolekcia sa skladá z troch rôznych písacích pier, z ktorých každé vzdáva hold jednej dôležitej etape Elvisovej kariéry.

  • Pero Special Edition oslavuje slávny comeback koncert z roku 1968.
  • Pero Limited Edition 1935 evokuje obdobie, ktoré Elvis strávil v Las Vegas.
  • Pero Limited Edition 98 je inšpirované satelitným prenosom koncertu „Aloha from Hawaii“, ktoré sledovalo 1,5 miliardy ľudí v štyridsiatich krajinách sveta.

Prvky Elvis Presley Special Edition

Mnoho dizajnových prvkov pera Special Edition je inšpirovaných jednou z najväčších vášní Elvisa Presleyho – automobilov. Ten počas svojho života kúpil bezmála 300 modelov áut, pričom väčšinu z nich následne daroval. Jeho srdce bilo pre elegantné chvostové plutvy, veľký komfort a výkonné osemvalce vydávajúce búrlivý rev, ktorý mu znel ako hudba. Silueta pera vychádza z tvaru zapaľovacej sviečky a telo je embosované citátom Ambition is a dream with a V8 engine (Ambícia je sen s motorom V8). Tvar klipu do písmena V a dizajn s ôsmimi otvormi, odkazujúcimi na valce motora, sú potom ďalšou poctou vášni Elvisa Presleyho pre automobily.

Vzor na viečku a tele pera Special Edition, rovnako ako u limitovaných edícií LE 1935 a LE 98, je inšpirovaný prsteňom vyrobeným na mieru pre slávny koncert Aloha in Hawaii. Horná časť klipu je zdobená iniciálami EP, ktoré vychádzajú z dizajnu Elvisových slnečných okuliarov. Na počesť jeho nezabudnuteľného hlasu je emblém Montblanc na vrchu viečka kombinovaný so slovom ELVIS. Ide o historicky prvú úpravu tohto inak ikonického znaku. Telo pera nesie vetu Elvis has left the building (Elvis opustil budovu), teda slová prednášané hlásateľmi na konci mnohých živých vystúpení v 60. a 70. rokoch, informujúce publikum, aby opustilo koncert, pretože žiadne ďalšie prídavky nasledovať nebudú.

Materiály edície

  • Kolekcia per Special Edition z radu Great Characters Elvis Presley od Montblanc oslavuje kráľa rokenrolu v ušľachtilej čiernej živici, teda vo farbe Elvisovho koženého obleku, ktorý mal na sebe v slávnom televíznom programe NBC z roku 1968 Elvis TV Special, s kovaním potiahnutým platinou.
  • Neskôr sa Elvis zapísal do histórie svojím koncertom Aloha from Hawaii – via Satellite, prvým živým vystúpením, ktoré kedy bolo prenášané cez satelit. Štruktúra kosodĺžnikov na viečku a tele pera je inšpirovaná nápadným vzorom zlatého prsteňa, ktorý Elvis nechal vytvoriť práve pre tento koncert.
  • Pozlátený klip vďaka svojmu tvaru do písmena V a dizajnu s ôsmimi otvormi evokuje Elvisovu vášeň pre osemvalce, zatiaľ čo ručne vyrobený hrot z rýdzeho rhodiovaného zlata Au 585 nesie gravírovanie jedného z Elvisových hitov Blue Suede Shoes.

Elvis Presley Limited Edition 1935

Táto edícia oslavuje nesmiernu charizmu Elvisa Presleyho výraznou lakovanou mozaikou orla zapracovanou do viečka pera. Inšpiráciou je Elvisov plášť, ktorý si obliekol počas svojho slávneho vystúpenia Aloha from Hawaii. Každý z 246 lakovaných dielikov mozaiky je ručne vyplnený so starostlivou presnosťou. Kosodĺžnikovú štruktúru tela vytvára kontrast s klipom z rýdzeho zlata, ktorý pripomína osemvalcový motor. Názov jedného z Elvisových hitov Jailhouse Rock, je vyrytý na ručne vyrobenom hrote z rýdzeho zlata Au 750 potiahnutého rhodiom.

Elvis Presley Limited Edition 98

Slávne vystúpenie Aloha From Hawaii sa stalo základom aj pre dizajn limitovanej edície per Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98. Viečko plniaceho pera z rýdzeho zlata Au 750 zdobí orol z Elvisovho kostýmu. Orol je vytvorený pomocou rôznych vrstiev farebného laku vnútri skeletovej konštrukcie, pričom každý jednotlivý kúsok je laserovaný do rôznej hĺbky tak, aby sa na povrchu vytvorili rozličné farby.

Hornú časť viečka zdobí plávajúci emblém značky Montblanc, pod ktorým je zlatý prach. Malý stĺpik v strede kupoly odkazuje na to, že koncert Aloha From Hawaii bol vysielaný cez satelit, a zlatý prach evokuje ono elektrizujúce vystúpenie Elvisa, ktorého svedkami sa tak stali milióny divákov. Telo pera s výrazným kosodĺžnikovým vzorom je zdobené citátom Elvis has left the building (Elvis opustil budovu) zostaveným z kontrastných písmen. Hrot z rýdzeho zlata Au 750 je ozdobený rytinou hitu Suspicious Minds.

Atrament Old Glory Blue

Pre úplný zážitok z písania prináša Montblanc aj atrament v limitovanej edícii Old Glory Blue inšpirovaný hviezdami a pruhmi zo scénických kostýmov Elvisa Presleyho, rovnako tak ako zápisník z bielej teľaciny s digitálnou potlačou a dizajnom orla s cvočkami.

Krásne a štýlové kúsky oslavujúce Elvisa Presleyho kúpite v butiku Montblanc na ulici Parížska 98/17 v Prahe 1.

Zdroj foto: Montblanc

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii doplnky, módni návrhári, ostatné a značky a značkové oblečenie.