Prstene s príbehom

Prstene s príbehom

23. decembra 2020, prstene, šperky, snubný, zásnubný

Sponzorovanej odkazy:

Originalita a autentickosť sú hodnoty, ktorých si vážime na ľuďoch aj veciach. Napríklad aj na zásnubných/snub­ných prsteňoch. A teraz si predstavte, že do nich môže byť otlačené niečo len vaše – tajná šifra, puto, čo vás s partnerom spája, láska k nejakej činnosti.

Šperk na mieru

Šperkárka a dizajnérka Anna Steinerová so svojou značkou Prstene s príbehom vie do týchto významných krúžkov zapliesť celý príbeh daného páru. Ide tak vždy o celkom unikátny, kreatívny kúsok, robený priamo na mieru budúcim novomanželom. V šperkoch (snubné i zásnubné prstene), ktoré Anna vytvorila, sa napríklad vlnili morské pereje, bola do nich vytlačená štruktúra dreva, horizont Krkonôš, alebo odtlačok dlane páru. Tieto zásnubné a snubné prstene sú unikátne práve príbehom, ktorý do nich Anička vie zapliesť. Tieto šperky môžete vidieť na jej webe Prstenyspribe­hem.cz .

Pomyselné „Áno“ a následná výmena prstienkov patrí k silným okamihom každého novomanželského páru. Snubný prsteň, ktorý zdobí pár po celý život (v optimálnom prípade), by mal partnerov charakterizovať, byť s nimi nejako prepojený. Práve hľadanie a následnú realizáciu tejto symboliky, doslova vpísanie príbehu daného páru do šperku, bravúrne ovláda šperkárka a dizajnérka Anna Steinerová, ktorá svoje šperky pomenovala veľmi výstižne – Prstene s príbehom.

O vývoji svojich prsteňov hovorí: „Tvorba zá/snubných prsteňov ma nesmierne baví. Som vlastne spolutvorcom, či dokumentaristom kúsku života dvoch ľudí. “

Čo šperk, to príbeh

Väčšinou sa najprv osobne stretneme a partneri mi o sebe niečo povedia, čo majú radi, čo ich spoločne teší. Ja si z poznámok urobím nejakú vizualizáciu, ako by mohol šperk vyzerať, čo by mohol obsahovať a potom spoločne ladíme detaily, ako je materiál, kamienok áno, či nie, veľkosť. Vzniklo mi pod rukami už veľa prsteňov a vždy sú svojím spôsobom unikátne. Milovníci hôr mali na šperku horský reliéf Krkonôš, pár vyhľadávajúci prírodu odtlačok dreva, pár, čo sa zoznámil pri mori morské vlny a psičkári dokonca odtlačok labky ich štvornohého miláčika. Veľmi obľúbený je tiež motív čiary života – partneri potom nosia prsteň s čiarou života svojej milovanej polovičky. Skrátka čo šperk, to príbeh.

Pri každej zákazke je samozrejmosťou individuálny prístup a želanie páru. Všetky prstene v sebe potom nesú symboliku, niekedy čitateľnú aj pre okolie, inokedy skrytú, známu len tým, ktorí prstene nosia. Veľkosť, tvar, materiál, spracovanie, kamene, farba – možností je skutočne veľa. Nechajte si vytvoriť šperk, ktorý Vás a Vašu druhú polovičku bude absolútne vystihovať.

Zdroj foto: Prstenyspribehem.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Mischa Pavlačková. Článok nájdete v kategórii doplnky, módni návrhári, ostatné a šperky a hodinky.