Spoznajte šaty z merino vlny českej značky MIK

Spoznajte šaty z merino vlny českej značky MIK

24. novembra 2020, dámske šaty, MIK, merino vlna

Sponzorovanej odkazy:

Značka MIK – Jana Mikešová prináša modely určené sebavedomým ženám. Ctí ženskosť, čistotu línie a zároveň pohodlnosť. Jej kolekcie obsahujú kompletné prierezy dámskym šatníkom, a vďaka svojej náväznosti a previazanosti navyše podporujú udržateľnú módu. Sú totiž tvorené ako nekonečný rad, prelínajú sa a vzájomne dopĺňajú. Neoddeliteľnou súčasťou je aj výber kvalitných materiálov s dôrazom na ich spracovanie a lokálnu (ručnú) výrobu.

Jana Mikešová, zakladateľka značky MIKJana Mikešová, zakladateľka značky MIK

Od doplnkov k šatám

Prvé kolekcie dizajnérky Jany Mikešovej, ktorá tvorí pod značkou MIK, obsahovali pletené doplnky. Neskôr sa preplietla k svetrom a šatám. Postupom času sa obsah kolekcie rozšíril o oblečenie a doplnky z ďalších prírodných materiálov – viskózy, Tencel, papierovej priadze, kože… Pri svojej tvorbe dbá na udržateľnosť, ručnú prácu a kvalitu spracovania vo všetkých fázach výroby. Pre jej návrhy sú typické rafinovanosť, ženskosť, minimalizmus a variabilita nosenia. Pre svoje modely najčastejšie používa pudrovú škálu akcentovanú výraznou farbou, ktorú mení podľa kolekcie.

Jana Mikešová – šaty TheiaJana Mikešová – šaty Theia

Pohodlie a teplo

Jana Mikešová veľmi rada pracuje so stopercentnou merino vlnou, a preto vo svojej aktuálnej kolekcii ponúka dokonca tri typy dámskych šiat z tohto materiálu. Ide o modely Theia, Calliope a Rhea. Ich hlavnými výhodami sú pohodlné nosenie a schopnosť zahriať aj vo veľmi chladnom počasí. Vďaka ich minimalistickému poňatiu sa tiež skvele vrstvia.

Jana Mikešová – šaty CalliopeJana Mikešová – šaty Calliope

Theia, Rhea, Calliope

  • Basic model Theia je dostupný vo variantoch ako s rolákom, tak aj bez neho. Vyznačuje sa rovným strihom a hladkým telom so zaujímavými rebrovanými rukávmi. Model Theia má aj variant s rozparkami a opaskom.
  • Módny kúsok nazvaný Calliope so spadnutými rukávmi zdobí jemný vzor. Model rovného strihu je zakončený rebrovaným spodným lemom s rozparkami.
  • Posledný z ponúkanej trojice merino šiat značky MIK od Jany Mikešovej sú dlhé šaty Rhea s výrazným stupňovaným plisovaným vzorom a úzkym rukávom. Úpletové plisé šaty RHEA s dlhým rukávom je možné nosiť od jesene do jari. Vďaka materiálu zo 100% merino vlny sa jedná o veľmi príjemný a hrejivý model.
  • Merino šaty Theia dostanete za 180 €, variant Calliope za 220 € a model Rhea za 236 €.
šaty Rhea – značka MIKšaty Rhea – značka MIK

Zdroj foto: MIK

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Mischa Pavlačková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, zľavy a výpredaje oblečenia a značky a značkové oblečenie.