Blúzky dodávajú nášmu šatníku eleganciu – nikdy ich nie je dosť

Blúzky dodávajú nášmu šatníku eleganciu – nikdy ich nie je dosť

30. novembra 2020,

Rôzne blúzky a dámske košele vytlačili z našich šatníkov tričká. Očarovali nás svojou bezúdržbovosťou aj designom, ktorý je v posledných rokoch veľmi atraktívny. Ale blúzky tričká úplne nahradiť nedokázali. Predsa len sme v blúzkach noblesnejšie.

Na čo si dať pozor pri výbere blúzky?

Na čo si dať pozor pri výbere blúzky?

Blúzky sú elegantné a dávajú nám obrovské možnosti, ako v nich môžeme vypadať, či ako ich nosiť. Dnes už nejde o to, aké sa nosia. Či s naberanými rukávmi, alebo klasickými košeľovými, či zakasané do sukne a nohavíc, alebo voľné. Či z čipky, alebo z klasickej košeľoviny. Kvetinové ev. biele. Možností máme toľko, že potlačili aj trendy a móda nám tak umožňuje nosiť to, čo nám pristane, čo sa hodí k nášmu veku, k nášmu postaveniu aj k danej príležitosti.

Módne blúzky, ktoré musíte mať

Veľkým hitom sú dnes blúzky bohatého strihu, s volánmi a žabó. Často so šálovým zaväzovaním okolo krku. Tie vyniknú perfektne aj keď si na ne vezmeme sako. Vkusné dámske saká a blúzky sú nerozlučnými partnermi. Elegantný outfit vytvoria dokonca aj v spojení so šortkami či s džínsami. Zmenou je len, čo si k tejto kombinácii obuť. Už to nemusia byť lodičky. Hitom sú fashion tenisky.

Nosia sa však aj strihovo veľmi jednoduché až minimalistické blúzky. Často ide o dlhé, takmer košeľové šaty, ktoré nosíme na nohavice. Tie sa žiada striedmo oživiť, k čomu sú ideálne kvalitné zlaté retiazky . Teda žiadna prezdobená bižutéria, ale kvalitný a decentný šperk.

Nenápadná retiazka v štýle Fox, foto: vipgold.sk

Nenápadná retiazka v štýle Fox, foto: vipgold.sk

Na čo si dať pozor pri výbere blúzky?

Určite na jej správnu veľkosť. Pod blúzku nosíme vždy podprsenku. Často si doprajeme push-up efekt. Lenže blúzka nám musí sadnúť aj pri takto zväčšenom objeme poprsia. Nie je nič horšie, než keď sa nám gombičky rozťahujú pod jeho objemom.

Blúzky nám musia sadnúť dobre aj cez boky. Nie vždy je vhodné ich rozopínať, aby nás obišli. Mali by sme si teda kontrolovať aj strih blúzky v tejto časti.

Pozor tiež na celkový štýl a vzory blúzky. Niekedy nám dokáže nevhodný výber blúzky pridávať roky. A žiadna z nás nechce vypadať staršou. Ak si však dobre vyberiete, pridá vám blúzka šarm, eleganciu a fashion look. Krásne blúzky, ale tiež saká či zlaté retiazky k blúzkam, ponúka e-shop Fashionshop.sk.

Autorom článku je Petra Havlíková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.