Farby a vzory v šatníku. Ako na ne?

Farby a vzory v šatníku. Ako na ne?

6. novembra 2020, farby, vzory, dámske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Coco Chanel povedala, že: „Najlepšia farba na svete je tá, ktorá Vám ide najlepšie k pleti.“ V tejto vete sa ukrýva veľká pravda a význam. Každý máme nejaké farby, ktoré sa nám páčia a v našom šatníku prevládajú a naopak sú aj farby, ktoré by sme si nikdy neobliekli. Je to však správne?

Farby podľa ročného obdobia

Niekto farby miluje, iný sa im vyhýba. Niekto sa riadi ročným obdobím, v lete nosí farby a v zime sa zahalí do tmavého kabátu. Iný v chladných mesiacoch vyťahuje farebné kúsky, aby rozžiaril krátke pochmúrne dni. Niekto chodí iba v čiernej. Niekto má svoj šatník zostavený z kúskov v pár jednoducho kombinovateľných farbách. Iný neodolá a pravidelne obohacuje či už skriňu či interiér o kúsky v módnej farbe roka. Mimochodom, farbou roku 2020 bola vyhlásená klasická modrá.

Správne zvolené farby dokážu s nami robiť „zázraky“. Dokážu rozžiariť našu pleť a oči, potlačiť drobné nedostatky pleti či prejavy únavy a sú s nami v súlade, tzn. nevyzeráme v nich mdlo, alebo naopak príliš krikľavo – najvýraznejší sme my, nie naše oblečenie. V nevhodných farbách naopak pôsobíme unavene, nezdravo, akoby sme sa v nich strácali. Dámske oblečenie má veľkú škálu farieb, vzorov aj strihov a každá žena si vyberie to, čo jej sedí najlepšie. Ak máte svoju obľúbenú farbu, ktorá Vám však nepristane, ale aj preto to ju nosiť chcete, neobliekajte sa do nej od hlavy po päty, držte si ju ďalej od tváre a snažte sa ju skombinovať s inou farbou, ktorá negatívne efekty vyváži.

Ako na vzory

Ruka v ruke s farbami idú so vzormi a ich kombinovaním, ktoré sa môžu zdať ako ešte tvrdší oriešok. Menším postavám pristanú drobnejšie vzory. Ženy s chlapčenskou postavou naopak môžu siahnuť po výraznejších vzoroch. Výrazný veľký vzor na seba pritiahne pozornosť, preto ich použite na partie, kde pozornosť nevadí. Drobnejší vzor nám naopak pomôže všeličo zamaskovať. Skombinujte vždy vzorovaný odev s kúskom vo farbe, ktorá sa objavuje aj vo vzore.

Zdroj foto: Nila

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Mischa Pavlačková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, ostatné a zľavy a výpredaje oblečenia.