Áno či nie? - Pánske kožené nohavice

Áno či nie? - Pánske kožené nohavice

27. júla 2011, hovädzie kože, byvolej kože, umelá koža, Prada, Gucci, kožené nohavice, nohavice z kože, pánske nohavice, gothic móda. moto nohavice, motorkárske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Pánske kožené nohavice sú predovšetkým určené pre drsných motorkárov a pre mnohých nepochopených metalistov a gothikov čiže goth. Mnohým ľuďom pripadajú ľudia na ulici v kožených nohaviciach zvláštni a divní, ale v skutočnosti sú to predovšetkým ľudia, ktorí majú štýl a zmysel pre módu.

Je pravda, že s dámskymi koženými nohavicami sa v poslednej dobe roztrhlo vrece, ale u pánov žijúcich na Slovensku sú stále neobvyklé. V zahraničí už rozbehli éru pánskych kožených nohavíc svetoznáme značky, ako Prada alebo Gucci. Ujali sa ich zatiaľ len slávne celebrity (nepočítam samozrejme rockové hviezdy, pre ktoré sú kožené nohavice tiež typické), medzi ktorými sú napríklad zvučné mená ako Enrique Iglesias, Brad Pitt alebo Orlando Bloom. Ja osobne vidím v pánskych kožených nohaviciach módny hit budúcich piatich rokov. A to nielen v zahraničí, ale aj tu v strednej Európe.

Veľmi dôležitý pri pánskych kožených nohaviciach je materiál. Samozrejme, že je všetkým jasné, že sa vyrábajú z kože, ale veľmi podstatné je, o aký druh kože ide. Snáď najčastejšie používaná koža na výrobu kožených nohavíc je koža hovädzia, ktorá je veľmi jemná, ale pritom veľmi kvalitná. Považuje sa za nestarnúcu klasiku a buďte si istí, že výrobky z tejto kože vám vydržia pekelne dlho. Ďalej sa nohavice môžu vyrábať z byvolej kože, ktorá je tiež veľmi kvalitná. Dá sa povedať, že byvolia koža je pre nás tak trochu exotická, ale ceny nohavíc z nej vyrobené sa od nohavíc z hovädzej kože veľmi nelíšia. Nakoniec sa nevyhneme ani koženým nohaviciam, ktoré sú z umelej kože. Ich životnosť sa od pravých kožených nohavíc dosť líši, ale rovnako tak sa líši aj ich cena, ktorá je podstatne nižšia a pre mnohých zákazníkov bohužiaľ väčšinou rozhodujúca.

Gothic

Gothic móda sa vyvinula z gotickej a renesančnej módy. Je často označovaná ako temná, depresívna, desivá, ale aj romantická. Holduje farbám ako čierna, červená, tmavo modrá a niekedy i purpurová. Gothickú módu reprezentujú u dám korzety a krajkované sukne a u pánov upnuté tričká a aktuálne i kožené nohavice. A takéto goth pánske kožené nohavice nie sú len tak hocijaké. Väčšinou sú vyrábané z kvalitnej pravej kože, ktorá má tiež väčšinou čiernu farbu. Pánske kožené goth nohavice môžu byť hladké upnuté bez zbytočných doplnkov, ale tiež veľmi zdobené. Môžu mať prešívané kolená a šnurovanie na nohaviciach či v páse, čo vám zaručí, že sa nohavice perfektne prispôsobia vašej postave. Niektoré sú zdobené kovovými prackami, ozdobnými zipsami alebo popruhmi. Tieto kožené nohavice si môžete zakúpiť, aj keď nie ste fanúšikmi gothic štýlu a nepočúvate gothic metal, či inú podobnú hudbu. Ak si dobre pohráte s doplnkami a vhodným oblečením, možné je určite všetko.

Moto

Pre motorkárov nie sú nohavice z kože najlepším oblečením len tak. Koža je vysoko kvalitný materiál a je ťažké ju akokoľvek poškodiť. Dôležité ale tiež je, že pôsobí dosť drsne a neobvykle. Niektoré motorkárske kožené nohavice majú aj špeciálne vystuženie kvôli prípadu, že by motorka nečakane sklamala a došlo by k nehode. Ani u nich sa ale nezabúda na módnosť a krásu, a preto sú niektoré moto kožené nohavice doplnené šnurovaním alebo prackami. Veľmi pekné sú aj tie, ktoré zdobia obrázky plameňov, lebiek či iných drsných vzorov.

Zdroje: www.2hmoto.cz www.metalshop.cz www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.