Nájdite si svoj osobitý štýl

Nájdite si svoj osobitý štýl

13. októbra 2020,

Sponzorovanej odkazy:

Módni návrhári nám každú sezónu diktujú, čo by sme mali nosiť. Je dobré sa inšpirovať módnymi prehliadkami, ale nie je nutné sa nútiť do oblečenia, ktoré vám nepristane a utrácať horibilné sumy za niečo, čo bude v móde tri mesiace.

Osobitý štýl je niečo, čo sa postupom nášho starnutia vyvíja. Nikto sa v štyridsiatich neoblieka rovnako ako v dvadsiatich, nie preto, že by sa už minisukne pre dámu v rokoch nehodili, ale preto, že postupom času každá žena zistí, čo jej postave lichotí a čo nie.

Osobitý a špecifický módny štýl má vplyv aj na to, akým spôsobom vás ľudia okolo vnímajú. Je súčasťou vašej osobnosti. Hľadanie svojho štýlu je beh na dlhú trať, určite ste skúšali metódu pokusu a omylu najrôznejšie štýly a trendy. Vďaka tomu napríklad viete, že vaše nohy vyzerajú chudšie v sukni než v nohaviciach, že so širokým slovanským zadočkom, ale trochu plochým si radšej odpustíte jeansy, pretože v nich je váš zadoček ešte štíhlejší a pod.

Ako nám osobitý štýl môže pomôcť cítiť sa (seba)istejšie?

To čo si obliekate, v podstate odráža váš dojem zo seba samého. Spôsob, akým sa obliekate do práce, alebo na večierky, môže okoliu dávať signály, ako ste sebavedomá, ako sa cítite a aká ste žena.

Napríklad neustále obliekanie do nenápadných farieb a voľných odevov vydáva silné signály, že nie ste radi stredom pozornosti. Kým jasné farby a priame držanie tela signalizujú sebavedomého človeka, ktorého možno osloviť.

Nebojte sa so štýlom experimentovať

Nebojte sa so štýlom experimentovať

Všetci vieme, že prvý dojem hrá veľkú úlohu v tom, do akej „škatuľky“ si nás ľudia zaradia. Štýl teda môže byť niekedy prekážkou, ale tiež vám môže pomôcť získať nové zamestnanie, či nového partnera.

Ale nepleťte si osobitý štýl s tým, že sa nutne musíte obliekať podľa poslednej módy. V módnom priemysle sa točí neskutočné množstvo peňazí, návrhári sa priamo predháňajú v tom, kto modelku oblečie do najšialenejšej kombinácie, ale návrhárom je jedno, ako v tejto najnovšej móde budú vyzerať „normálne“ ženy, ktoré majú krivky.

Ako nájsť svoj štýl?

Štýl sa môže meniť v závislosti na nálade, počasí a na tom, ako sa cítime. Tiež dosť záleží na tom, či sa obliekame do mesta, alebo do kancelárie, kde je prísne daný dress code, ktorý treba dodržiavať, to nám príliš voľnú ruku pri výbere oblečenia nenecháva. Poznajte svoj typ tela – musíte pochopiť, ktoré oblečenie a tvary najlepšie dopĺňajú vašu postavu. Máte širšie ramená než boky, alebo ste hruškovitého tvaru? Meranie a zistenie tvaru tela vám v mnohom uľahčí výber tých správnych šiat

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Petra Havlíková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.