Upcyklácia frčí: tašky od Bohempia

Upcyklácia frčí: tašky od Bohempia

21. októbra 2020, Bohempia, Hemp the planét, upcyklácia, ekológia, udržateľnosť, česká značka, tašky

Sponzorovanej odkazy:

Dizajn a dobrý produkt už dnes u značiek, ktoré chcú preraziť, nestačí. Čím ďalej tým viac totiž nás, zákazníkov, zaujíma filozofia značky a jej zmysel pre udržateľnosť. Zároveň tiež omnoho častejšie než predtým hľadáme náš vysnívaný kúsok u značiek pochádzajúcich z našich končín. Pokiaľ patríte aj vy k tomuto typu zákazníkov, nenechajte si ujsť limitky upcyklovaných tašiek Hemp the planét od českej značky Bohempia. Má totiž všetko, po čom naše „eko“ srdce túži.

Bohempia: progresívna vo všetkých smeroch

Recyklované materiály už dnes používa kde kto, ale značka Bohempia ide vo svojej tvorbe oveľa ďalej. Myslí nielen na zákazníkov, ale aj na budúcnosť a prírodu. Zvyškové konopné vlákno z výroby tenisiek, ktoré sú jej vlajkovým produktom, využilo k tvorbe kolekcie tašiek s názvom Hemp the planét a každá predaná taška navyše pomôže vysadiť strom. O to sa postará organizácia Sadíme budúcnosť, kam výťažok z predaja poputuje. Až sa budete za pár rokov prechádzať stromovou alejou, môže tam niektorý zo stromov stáť aj vďaka vám. A navyše si urobíte radosť praktickou a štýlovou taškou!

Konopná radosť pre každého

Konope je pre streetwearovú značku Bohempia materiálom číslo jedna a po teniskách a oblečení sa teraz pustili aj do tašiek tvorených práve z tejto látky. Ich dizajn sa drží v súčasnej dobe obľúbeného jednoduchého a minimalistického štýlu, a tak tu nájdete tašky v krémovej, čiernej, sivej, červenej a modrej farbe bez potlače, alebo s nápisom Hemp the planét. Materiál je upcyklovaný, čo znamená, že zostal z výroby tenisiek a inak by bol vyhodený. Do posledného kúsku sa tak značka snaží zužitkovať všetko a produkovať čo najmenej odpadu. Tašky sú veľmi pevné, majú praktické uši a rozšírené dno a unesú aj väčší nákup, notebook, alebo napríklad niekoľko knižiek. Kúpiť si ich môžete za 20 € v karlínskom obchode Bohempia, alebo na www.bohempia.com .

Foto: Bohempia

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii doplnky.