Nakupovanie v New Yorku

Nakupovanie v New Yorku

2. augusta 2011, nakupovanie v New Yorku, NY, NYC, New York nakupovanie, značkové obchody, lacné nákupy

Sponzorovanej odkazy:

Letné obdobie doslova láka k navštíveniu nových krajín a miest a rozhodne sa nemusí jednať len o prechádzanie pamiatok či kúpanie pri mori. Čím ďalej, tým viac sa turistickým cieľom stávajú obchodné domy a triedy, a to najmä v krajinách, kde na oblečení a doplnkoch visia cenovky s výrazne nižšou cenou, než u nás. Medzi tieto krajiny patrí možno prekvapivo i USA a do nákupnej Mekky New Yorku mieri každým rokom viac a viac ľudí. Navyše túto metropolu v spojitosti s módou preslávilo hneď niekoľko filmov a seriálov, a kto by sa nechcel prejsť po miestach, kde nakupovala Carrie Bradshaw?

Ak ste si na výlet do NYC ušetrili viac peňazí a vašim cieľom je kúpiť si aj nejaký ten exkluzívny návrhársky kúsok, nezabudnite navštíviť preslávenú Fifth Avenue. Medzi 49. a 60. ulicou na vás čakajú značkové obchody ako Louis Vuitton, Tiffany & Co, Prada či Gucci, ale i obchodné domy Saks Fifth Avenue alebo Barneys & Bergdorf Goodman. Jedná sa o najdrahšiu ulicu sveta, nedosiahla na ňu ani Oxford Street v Londýne, či preslávené Champs Élysées v Paríži. A aj keby vám vaše finančné prostriedky nedovoľovali si niečo z tejto triedy zaobstarať, rozhodne stojí za to, urobiť aspoň malú prechádzku týmto luxusom a nechať sa inšpirovať.

Väčšina z nás sa ale do New Yorku vydáva za lacnými nákupmi, preto sa poďte vrátiť z výšin závratných cien späť na zem a prejdite si pár tipov, kde kúpite super kúsky skoro za babku. Za zľavami, ktoré dosahujú až 70% z pôvodnej ceny, sa vydajte do obchodného domu Century 21. Čaká tam na vás niekoľko poschodí nabitých oblečením a doplnkami na prasknutie. Určite tiež stojí za to nevynechať ani Macy's alebo Bloomingdale's. Obchody v New Yorku skrátka vedia, ako svojich zákazníkov nalákať a potešiť.

A teraz ešte pár rád na záver. Vďaka naozaj výhodným cenám a nespočetnému množstvu tovaru v NY nakúpi naozaj každý. Myslite ale na to, že všetko oblečenie a doplnky musíte nejako dopraviť domov. Preto choďte s veľkým a poloprázdným kufrom, do ktorého sa vaše úlovky zmestia. Tiež si na nakupovanie vyhraďte dostatok času, nejde len o to, aby ste stihli všetko prejsť, ale musíte počítať aj s veľkými frontami na kabínky a pri pokladniach.

Nakupovanie v New Yorku je naozajstným zážitkom, a je potrebné si ho poriadne užiť. Preto zbaľte kreditku a najlepšiu kamarátku a vydajte sa do nákup do skutočného raja.

Zdroje: en.wikipedia.org, James Woodson / Photo Disc / Thinkstock, Thinkstock, iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii cestovanie a dovolenky a značky a značkové oblečenie.