Levi’s a Zoltán Tóth: reinterpretácia denimových ikon

Levi’s a Zoltán Tóth: reinterpretácia denimových ikon

24. septembra 2020, Levi’s a Zoltán Tóth

Sponzorovanej odkazy:

Levi's sa spojil s dizajnérom Zoltánom Tóthom, aby reinterpretoval ikonické strihy značky. Spoločne vytvorili 12 modelov, ktoré prepájajú klasický štýl Levi's so Zoltánovým prístupom k súčasnej móde. Prehliadka bola vyvrcholením nedeľňajšieho programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku 2020 v historickom objekte Gabriel Loci.

Kolekciu Levi's Zoltán Tóth nadväzuje na úspešnú spoluprácu z jesene 2017, kedy Zoltán prepracoval kultové džísky v rámci medzinárodného projektu k päťdesiatemu výročiu Trucker Jacket. Levi's vtedy vyzval návrhára, Trendsetter a módne ikony z celého sveta, aby navrhli vlastnú verziu kultovej denimovej bundy.

Boli medzi nimi Virgil Abloh, Chance, Solange Knowles, Karlie Kloss, alebo Justin Timberlake. Zoltánova transkripcia zaznamenala obrovský úspech, objavila sa napríklad na topmodelke Winnie Harlow na obálke českej edície ELLE a stala sa žiadaným kúskom. Preto Zoltán pripravil špeciálnu limitovanú sériu.

V novej spolupráci predstavené v rámci jesenného Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Zoltán pridal k Trucker Jacket ďalšie ikony Levi's

  • originálne džínsy 501®
  • košeľu Western Shirt
  • tričko basic tee Levi's

Okrem dekonštrukcie a manipuláciu so strihom a objemom využil tentoraz aj nové kreatívne postupy, ako sa klasickými odevmi nakladá. Pozerá sa na ne ako na architektonické objekty, ktoré abstrahuje a rozkladá, pričom zanecháva ich ikonické detaily ako sú tvar vreciek, alebo golierov. Rozohráva tak s divákom hru symbolov.

Ďalej využíva prevod do iných materiálov, medzi ktoré patrí jeho obľúbený hodváb, alebo hodvábny zamat. Menia tak samotný kontext a zároveň prispôsobuje nový objem nových objektov aj novej textúre a novo získanému pohybu.

Streetwear sa premieňa v eveningwear, ktorý ale nestráca nič z pohodlnosti a funkčnosti. V treťom kreatívnom prístupe zachováva vybrané modely Levi's v nedot­knutej forme, ale farbí ich na neutrálnu čiernu, ktorá pohlcuje svetlo, a maximalizuje tak materiálovú anonymitu a dopĺňa ich vlastnými prvkami a detailmi, ktoré ideovo aj štýlovo nadväzujú na predošlé dve techniky.

V kolekcii, kde je zámerne vymazaná hranica medzi dámskym a pánskym, je 12 lookov, ktoré získajú svoj rodový náboj až na konkrétnej osobnosti.

Zdroj foto: Levis

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módne peklo, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.