Louis Vuitton a jeho Nebo na zemi

Louis Vuitton a jeho Nebo na zemi

8. septembra 2020, Louis Vuitton, kolekcia Nebo na zemi, Tim Walker, Virgil Abbloh

Sponzorovanej odkazy:

Značka Louis Vuitton v týchto dňoch uvádza kampaň na pánsku kolekciu Louis Vuitton jeseň/zima 2020 od Tima Walkera s názvom „Čierna imaginácia“.

Čo je čierna imaginácia? Transformativny proces znovuobjavovania a subverzie dedičných, často do podvedomia zakorenených očakávaní viazaných na čiernu identitu prostredníctvom histórie vytvára motivujúce „čierne“ povedomie pre súčasnú a budúcu dobu.

Utópia Nebo na zemi

Rámec kampane na pánsku kolekciu Louis Vuitton jeseň/zima 2020 tvorí utopická myšlienka „Nebo na Zemi“. Autorom snímok kampane je Tim Walker, ktorý vo svojom typickom surrealistickom štýle rozširuje imaginatívne priestor kolekcie metaforickým jazykom mrakov.

Virgil Abloh, umelecký riaditeľ pánskych kolekcií Louis Vuitton, pokračuje v explorácii Chlapčenstvo a schopnosti vnímať svet očami nedotknutého dieťaťa – používa mraky ako symbol slobody, jednoty a pokoja. Mraky sú nespútané – nepoznajú obmedzenia územia a majetku; sú to vysnívané telesá plávajúce po oblohe, kde ich môžeme pozorovať všetci, bez rozdielu hraníc a presvedčenia.

Kolekcia Nebo na zemi

Názov kolekcie jeseň-zima 2020, „Nebo na Zemi“ reflektuje na základné hodnoty, ktoré Virgil Abloh vštepil do svojej tvorby pre značku Louis Vuitton: svet snov, ktorý prekonáva predsudky s cieľom inšpirovať inkluzivitu a jednotu v rozmanitosti. Ústrednou filozofiou je "čierna imaginácia ", ktorá sa prejavuje neustálym predvádzaním čiernych osobností a motívov móde, luxusu aj mimo nej.

Kampaň, ktorá vznikla v londýnskom štúdiu, zapožičala svoju platformu mladým kreatívnym talentom z rôznych oblastí. Na snímkach sa predstavia osobnosti ako britský herec Michael Ward a ghanský model Ottawa Kwami. Kolekcia analyzuje antropológiu obleku a preprogramovávať tradičné odevné kódy.

Virgil Abloh skúma celoživotný vzťah medzi chlapcom a mladým mužom na strane jednej, a formálnym pánskym štýlom – košeľami a oblekmi – na strane druhej. Materiálové a tvarové cvičenia v slobode, prezentované v rámci konvencií krajčírskeho remesla. Dole sa zužujúci strih, tento tradičný symbol konvenčnosti, obchodu a úspechu, opúšťa korporátnu pohodlnú zónu. Krúti sa a otáča sa, štýlové kódy starého sveta sú neutralizované, znovu privlastnené a upínajú sa k progresívnej joie de vivre.

Zdroj foto: Tim Walker pre Louis Vuitton

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii doplnky a pánske oblečenie.