Nová kolekcia Leeda: Touch me!

Nová kolekcia Leeda: Touch me!

2. septembra 2020, Nová kolekcia Leeda: Touch me!, Leeda, dámske oblečenie, šaty

Sponzorovanej odkazy:

Nová kolekcia Leeda s názvom Touch me! voľne nadväzuje na predchádzajúcu Catch me! A ako posledná z trilógie bude predstavený svadobné rad Love me!

Inšpiráciou Leeda Touch me sa stali vodné riečištia a meandre riek, ktoré z nadhľadu tvoria zdanlivo náhodné obrazce. Rozchádzajú sa a zase splývajú v jedno, silnejú, strácajú sa v krajine. Prúd vody plynúci a pulzujúci s ľahkosťou aj silou. Upokojujúce aj deštruktívne, prekonávajúce prekážky, vytrvalo hľadajúce nové cesty krajinou.

Autorské potlače materiálov aj dezény pletáže vznikli v spolupráci s grafickým dizajnérom Mariom Corradinim. Ako výraz úcty k použitým materiálom aj ako prejav zaľúbenia v estetike nahromadenie rôznorodých odstrižkov látok sú z nich skladané a následne prefotené veľkoplošné vzory. Kombinácia s výraznou kontrastnou typografiou potom vzoru dodá na aktuálnosti.

"Snažím sa spracovávať materiály do posledného kúsku, hľadám ich ďalšie uplatnenie s ohľadom na to, aby sa látky využili s čo najmenším odpadom. Farebnosť je temná a vyrovnaná. Dominuje čierna, fialová a žltá, doplnkovo potom sivá, zelená a červená. Pracujem s hodvábom, vlnou, bavlnou, pre pohodlie a funkčnosť s Thermocool a látkami s nanomembránou. Strihy sú minimalistické, modely variabilné, často asymetrické, línie čisté a jednoduché. V kolekcii sa opakuje možnosť viazania a šál, ktoré je možné nechať len voľne splývať, alebo nimi meniť siluetu, "predstavuje novú kolekciu Leeda dizajnérka Lucia Kutálková.

A dodáva: „Do stylingu som vybrala šperky z kolekcií Win Win a Superrings dizajnérky Adely Fejtkovej. Sú okázalé a bohaté, ale vďaka svojej jemnej konštrukcii a vnútornej architektúre môžu zároveň pôsobiť aj jemne a krehko. Doplnila som tiež recyklované náušnice Leeda. Zvyšok džínsoviny som skombinovala s odloženými a znovu nájdenými náušnicami, ktoré sa tak zmenili v nový masívny šperk. “

Značka Leeda: ako šiel čas

Leeda bola založená roku 2003. Nenasleduje módne sezóny, pracuje vlastným tempom. Tvorba zakladateľky značky Leeda Lucie Kutálkovej je minimalistická, s premysleným detailom, dôrazom na nositeľnosť, kvalitu, nadčasovosť aj udržateľnosť.

Venuje sa tiež individuálnej zákazkovej tvorbe. Jej dizajn sa vyznačuje ľahkosťou a eleganciou. Vyžaruje zdravé sebavedomie a nezávislé myslenie. Môžete ju navštíviť v kamennom obchode v Bartolomejskej ulici neďaleko Národného divadla. Nájdete tam nielen kolekcie Leeda, ale aj starostlivo vybrané šperky a doplnky, najmä lokálnych dizajnérov.

Na kolekcii Touch me Leeda sa podieľali

  • Foto – Maxmilián Denkr
  • Dizajnérka – Lucie Kutálková / Leeda
  • Modelka – Natálie Denkr
  • Šperky – Adéla Fejtková, Lucie Kutálková
  • Make-up, vlasy – Renata Zelinková / L'Oréal Paris
  • Grafický dizajn – Marius Corradini
  • Poďakovanie za zapožičanie priestoru Paláca Dunaj patrí Martinovi Lochmannovi

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.