Secrid: patent na bezpečie hotovosti aj kariet

Secrid: patent na bezpečie hotovosti aj kariet

29. augusta 2020, Secrid, peňaženky, kryt na karty, patentovaná technológia

Sponzorovanej odkazy:

Holandská značka Secrid nie je príliš na Slovensku známa. A je to škoda. Je totiž výnimočná. Svojimi produktmi, ich poňatím aj kvalitou produktov. Ich peňaženky a púzdra na karty nemajú obdobu.

Holandskú značku Secrid založili roku 1997 dvaja dizajnéri a návrhári. Vďaka ekonomickej kríze sa ich úspešný a veľký ateliér dostal do problémov, a tak zabrúsili do iných vôd. Do vôd peňaženiek a platobných kariet. A treba povedať, že s veľkým úspechom.

Secrid Slimwallet Diamond

Secrid Slimwallet Diamond

Secrid Slimwallet Diamond

Kvalitná čiernožltá peňaženka s chránenou priehradkou na karty, ktorá bráni zneužitiu pri bezkontaktnej platbe. Mikrovzor je z geometrických tvarov. Miesto až na 4 embosované, alebo 6 hladkých kariet, odolné hliníkové telo, jedinečný systém výsuvu kariet má RFID ochranu (chráni proti zneužitiu dát), cena je 62 €.

Mladé a nenápadné odvetvie

Návrhári sa preto rozhodli zabrúsiť do relatívne mladého, nenápadného, a tak trochu opomínaného módneho odvetvia a začali vyrábať peňaženky. A to peňaženky nielen tak hocijaké. Predpokladali, že časom platobné karty tak trochu vytlačia sa scéne hotovosť, a tak zamerali dizajn aj praktickú stránku peňaženiek aj na platobné karty.

Menej za viac

Je jasné, že toho dnes nosíme po vreckách menej ako v minulosti. Aj keď kto vie. Možno to platí o mužoch, u žien si trúfam povedať to až tak pravda nie je, tie nevystačia len s vreckami, na ktorých by mali hrče z uložených vecí, ale radšej zvolia aspoň crossbody malú tašku, ľadvinku či batôžtek, alebo aj niečo väčšie.

Secrid Cardslide

Secrid Cardslide

Secrid Cardslide

Moderné puzdro na karty od značky Secrid v čiernom prevedení. Má RFID ochranu (chráni proti zneužitiu), priehradku na peniaze, vizitky a drobnosti ako napr. kľúče, navyše remienok drží všetko pri sebe. Dáte za ne 56 €.

Špeciálne jadro

Ale vráťme sa k značke Secrid, dizajnéri mali na mysli to, že toho máme pri sebe stále menej, ale ceníme si toho viac. Preto zúročili svoje vedomosti z oblasti dizajnu a vymysleli štýlovú koženú peňaženku so špeciálnym hliníkovým jadrom, ktoré ochránia každú platobnú kartu pred zneužitím.

Bezpečná peňaženka

Vďaka jadru z hliníka je peňaženka bezpečným útočiskom a nemožno nijako kartu kopírovať. Čo sa pri prejdení okolo stávalo. Okrem toho môžete dokonca kartou platiť tak, že ani neotvoríte peňaženku. Tá má priehradky na karty, a samozrejme aj miesto pre bankovky, mince a ďalšie drobnosti.

Secrid Cardprotector

Secrid Cardprotector

Secrid Cardprotector

Tmavo zelený ochranný kryt na kreditné karty od holandskej značky Secrid. Kryt ochráni karty proti zneužitiu pri bezkontaktnej platbe. Hliníkový Cardprotector je najminimalistic­kejšia peňaženka, akú značka kedy vytvorila. Má patentovaný výsuvný systém, ktorý zaisťuje prístup k najčastejšie používaným kartám jediným pohybom. Navyše chráni karty pred ohnutím, zlomením, alebo neoprávneným prečítaním údajov zapísaných na RFID a NFC kartách. Kúpite ju za 28 €.

Red Dot Design Award

Patentovaný mechanizmus peňaženiek Secrid zaručuje ten najjednoduchší spôsob, ako sa môžete dostať prehľadne k svojim kartám. A že je to naozaj cool záležitosť dokázalo aj ocenenie prvej verzie Secrid cardprotectoru v roku 2010, kedy značka vyhrala prestížne ocenenie Red Dot Design Award. Ocenenie patrí medzi tie vôbec najvýznamnejšie v produktovom dizajne.

European Aluminium Award

A bolo to zároveň v rovnakom roku, kedy firma prišla na trh prvýkrát s koženým obalom svojich peňaženiek. Dva roky na to nadviazala ešte Secrid víťazstvom v European Aluminium Award za verziu svojej mini peňaženky.

Ich kúsky teda stoja nielen za to vyskúšať, ale aj nejaké vlastniť. Zaistia vám totiž nielen bezpečnosť vašej hotovosti, ale aj bezhotovostné platby vždy a všade v pokoji a pohode.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii doplnky.