Vivobarefoot: Soul of Africa

Vivobarefoot: Soul of Africa

17. augusta 2020, Vivobarefoot, topánky, bosé obúvanie, Soul of Africa

Sponzorovanej odkazy:

Značka Vivobarefoot sa v oblasti bosého obúvanie stala už nezmazateľným pojmom. Vo svojom zámere ľudí nielen zdravo obúvať, ale tiež podporovať – neustále pokračuje a najnovším dôkazom je charitatívna kolekcia Soul of Africa, ktorá je vyrábaná priamo v etiópskej metropole Addis Abeba.

Keď topánky pomáhajú

Účelom modelov topánok Soul of Africa je pomoc. A to nielen pomoc ľuďom v tom mať zdravé chodidlá, ale aj podpora pre obyvateľov Etiópie. Práve tam sa totiž celá kolekcia vyrába a pomocou miestnych zdrojov – ako materiálnych, tak aj tých ľudských. Miestni ľudia tak majú šancu naučiť sa remeslu a zároveň časť zárobku z predaných topánok putuje na charitatívne projekty zamerané na stavbu škôl či nemocníc. Vďaka Vivobarefoot tak získala prácu viac než stovka ľudí, a to vrátane slobodných matiek či rodín postihnutých chorobou AIDS.

Obuv pre zdravý ekosystém

Topánky Vivobarefoot vzdávajú hold remeselnej práci a tiež podporujú prirodzený pohyb. Etiópia pritom nebola pre spoluprácu na novú kolekciu vybraná náhodne. „Soul of Africa je iniciatívou VIVOBAREFOOT,“ hovorí Galahad Clark, zakladateľ VIVOBAREFOOT, "Etiópia, rodisko ľudstva a krajina bežcov, posledný laureát Nobelovej ceny mieru, prechádza rýchlou industrializáciou a sme hrdý na to, že sme súčasťou transparentného a spoločensky zodpovedného podnikania. Naša spolupráca je na začiatku, plánujeme neustále zlepšovať dodávateľský reťazec a pomáhať miestnym komunitám. Produkcia v Etiópii bude slúžiť ako model pre výrobu obuvi. "Topánky sú vyrábané z kože voľne chovaného dobytka etiópskych farmárov, ktorá je pružná, prirodzene zjazvená a pochádza ako vedľajší produkt pri výrobe potravín. Pre poľnohospodárov je tak zdrojom príjmov a udržuje zdravý ekosystém. Kúpiť si môžete nové modely Addis s minimalistickým retro šnurovaním a Ababa, veľmi jednoduchý slip-on model ideálny pre letné dni.

Foto: Vivobarefoot

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.