Hravé leto s Levi's Vintage Clothing

Hravé leto s Levi's Vintage Clothing

28. júla 2020, Levi's, Vintage Clothing, Soapbox, retro, denim

Sponzorovanej odkazy:

Závod v autách vytvorených zo škatúľ od mydla a nová kolekcia Levi's Vintage Clothing. Márne premýšľate, čo by mohli mať tieto veci spoločné? Akokoľvek nevšedne to znie, nový rad oblečenia tejto značky preslávenej denimom sa nechala inšpirovať práve originálnou udalosťou z roku 1975. O jej retro vzhľade vypovedá aj samotná kampaň v duchu historických fotografií. Nasadnite a užite si jazdu s vôňou rebélie a radosti.

Autá z mydla

Aby sme pochopili podstatu celej kolekcie, musíme sa v čase vrátiť o pár desaťročí späť do roku 1975. Práve vtedy sa Sanfranciské múzeum umenia rozhodlo zmeniť názov na Sanfranciské múzeum moderného umenia a premenovanie mala sprevádzať veľkolepá akcia – Soapbox Derby. Miestny umelci dostali 250 dolárov na to, aby si z debien od mydla vytvorili svoj pretekársky automobil. Tie potom vypustili z kopca Johna McLarena. Táto akcia svojou excentrickosťou perfektne zapadala do kultúrnej histórie tohto neobyčajného mesta a sponzoroval ju tak rad miestnych podnikov, Levi's Strauss & Co. nevynímajúc. A o jej úspechu svedčí aj nová kolekcia Levi's Vintage Clothing.

Kolekcia z archívu

Viac retro už byť ani nemôže. Farby, štýl aj celé ladenie nás vracia späť do 60. a 70. rokov a môžeme tak odhaliť štýl archívnych kúskov Levi's. Konceptu kolekcie Soapbox zodpovedá aj farebná paleta celej rady, ktorá baví vyblednutými kúskami v hnedých, oranžových, žltých, modrých a pastelových tónoch. Tie vynikajú na farebných košeliach, svetroch, voľných tričkách, vestách aj retro bundách. Nechýba ani denim, a to dokonca v podobe nohavíc s náprsenkou, alebo zvonových nohavíc. Všetko dokresľuje tiež kampaň ku kolekcii, ktorá sa nesie v duchu bohémskej Kalifornie plnej umeleckej tvorby a rebélie. Fotografie sa snažia vžiť do dobrodružnej nálady závodu a zachytávajú aj repliky vozidiel z debien na mydlo.

Foto: Levi's

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.