Pandora nasleduje princípy trvalej udržateľnosti

Pandora nasleduje princípy trvalej udržateľnosti

30. júna 2020, Pandora, šperky, udržateľnosť, životné prostredie

Sponzorovanej odkazy:

Pandora je jedna z najpredávanejších šperkárskych značiek. Už dlhé roky nás obohacuje svojimi náramkami, príveskami a prsteňmi, jednoducho šperkami. A je to tiež spoločnosť, ktorá kladie dôraz na udržateľnosť, šperky vyrába s rešpektom k životnému prostrediu a ľuďom. Vďaka zodpovednosti k obchodným postupom a prísnym etickým normám bude onedlho oslavovať 40 rokov.

Aj šperky možno vyrábať s rešpektom k okoliu

Pandora ako najväčšia značka šperkov sa snaží znižovať riziká dopadu na životné prostredie a súčasne chce byť príkladom pre širšie odvetvia. V roku 2020 bude odoberať 100% obnoviteľnú elektrinu vo svojich dvoch ekologických závodoch v Thajsku. Do roku 2025 potom bude uhlíkovo neutrálne vo všetkých prevádzkach, vrátane distribučných centier a kancelárií. V roku 2021 potom zverejní plán na zníženie emisií skleníkových plynov v celom svojom reťazci v súlade s Parížskou dohodou.

Šperky odovzdávané z generácie na generáciu

Možno aj u Vás sa nejaký šperk od Pandory odovzdáva v rodine už roky, alebo máte svoj obľúbený, ktorého sa jednoducho len tak „nezbavíte“? Tak presne preto boli, sú a budú šperky Pandora trvalé. Vyrábajú sa predovšetkým z krásnych materiálov ako je zlato a striebro a vďaka tomu je možné ich nekonečne recyklovať bez straty kvality. V minulom roku bolo 71% striebra a zlata v šperkoch z recyklovaných zdrojov. Hlavným dôvodom je to, že recyklované kovy majú nižší dopad na životné prostredie ako kovy vyťažené.

Prianie je otcom myšlienky

Jedným z hlavných želaní Pandory je pomáhať vyvíjať zodpovednejší spôsob výroby cenovo dostupného luxusu, ako sú ich šperky, a zabrániť, aby tieto drahé kovy skončili na skládke. Viac ako 99,9% použitých kameňov sú umele vyrobené. Majú totiž menšiu uhlíkovú stopu než vyťažené.

Ľudské práva s UNICEF

Spoločnosť Pandora kladie vo svojom reťazci dôraz na ľudské práva a spojila tak sily s organizáciou UNICEF v oblasti vzdelávania a posilňovanie postavenia detí a mládeže so zameraním na dievčatá. Predovšetkým predajom šperkov získava Pandora financie na podporu programov UNICEF. Pre svojich zamestnancov vo výrobe zaisťuje bezpečné a zdravé pracovné podmienky.

Zdroj foto: Pandora

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Mischa Pavlačková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, ostatné a šperky a hodinky.