Chráňte oči štýlovo / Trendy slnečné okuliare na leto 2011

Chráňte oči štýlovo / Trendy slnečné okuliare na leto 2011

5. júla 2011, slnečné okuliare, trendy okuliare, okuliare 2011, leto 2011

Sponzorovanej odkazy:

Slnečné okuliare už pre väčšinu z nás neplnia len úlohu chrániť oči pred slnkom, ale sú otázkou nášho osobitého štýlu a z nosa ich nezložíte, ani keď je zamračené. Ak tiež patríte medzi priaznivcov slnečných okuliarov , určite si nenecháte ujsť najnovšie trendy v tejto oblasti. A aké to sú?

Ak máte vo svojej zbierke okuliarov klasické Ray-Bany alebo pilotky, rozhodne ich nevyhadzujte. Patria totiž k stáliciam, čo sa slnečných okuliarov týka. Zrejme nikdy úplne nevyjdú z módy a zrejme nikdy sa teda neprestanú vyrábať. Hodia sa pre tých, ktorí si nepotrpia na módne výstrelky a chcú si zachovať istú dávku klasického štýlu. Ak sú ale ray-banky i letecké okuliare pre vás nudné a ohrané, mám pre vás kúsky odvážnejšie a originálnejšie.

Mačacie 50. a 60. leta

Tohtoročné trendy nám ponúkajú možnosť urobiť si malý výlet do doby dávno minulej – 50. a 60. roky. Odtiaľ totiž návrhári prevzali súčasný veľký hit – mačacie slnečné okuliare. Možno je to až moc šialené a odvážne a rozhodne nie každý si na tento typ okuliarov trúfne, ale jedná sa o jeden z najväčších trendov, a kto vie, možno v nich za rok za dva budeme chodiť všetci. Perfektne sa hodia k hranatej tvári alebo tej v tvare srdca.

Spomienka na Johna Lennona

Tento slávny spevák po sebe nezanechal len nesmrteľné piesne, ale aj okuliare, ktoré sa stali neskutočne obľúbenými a stále prenikajú do módneho sveta. A tento rok to platí dvojnásobne, do svojich kolekcií ich zaradili návrhári ako Giorgio Armani či Diane von Furstenberg, čo rozhodne niečo znamená. Lennonky teda zažívajú comeback, a to v mnohých podobách – s čiernymi, priehľadnými i farebnými sklami i netradičnými obrúčkami. Ak máte okrúhlu tvár, radšej sa lennonkám vyhnite, hodí sa k majiteľkám oválnej, hranatej tváre či tváre diamantového tvaru.

Ak ste si z tejto ponuky stále nič nevybrali, mám pre vás ešte pár typov. Tento rok v lete frčia farby a vzory, preto sa môžete poobzerať po okuliaroch so zaujímavo tvorenými obrúčkami. Trendy farba na okuliaroch je napríklad biela alebo červená, zo vzorov vedú samozrejme tie zvieracie alebo kvetinové. Dúfam, že vás ponuka slnečných okuliarov 2011 zaujala, bez nich sa totiž leto vydržať nedá!

Zdroje: www.eyeglasses123.com , www.asos.com , Kraig Scarbinsky / Photodisc / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii slnečné okuliare.