Ako na svadbu? neformálne štýlovo

Ako na svadbu? neformálne štýlovo

28. júna 2020, svadba, svadobný outfit, svadobný hosť, slávnostné oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Obdobie svadieb je tu, a ak aj vás prišla budúca nevesta so ženíchom pozvať na svoj veľký deň, možno už nejakú dobu premýšľajú, aký outfit zvoliť. Zatiaľ čo predtým sa k tejto udalosti viazal rad pravidiel, dnes už je dresscode mnohokrát voľnejší a umožňuje tak aj väčšie možnosti pri výbere. Napriek tomu by sme na pár vecí zabúdať nemali. Ako sa teda na svadbu aj so sprievodom obliecť?

Nalaďte sa na rovnakú vlnu

Svadobný deň je primárne dňom ženícha a nevesty. Ak teda dajú svadbe určitú tému a chcú po vás ladenie do rovnakých farieb či aspoň štýlu, vyhovte im. A to aj v prípade, že vám daná farba napríklad nesedí. Nikto nechce byť na svadobnej spoločnej fotke za čiernu ovcu a kaziť ju svojim nevhodným outfitom. Ak priamo daný dresscode nie je, prihliadajte k miestu konania. Bude svadba v kostole s následným posedením v zámockej reštaurácii, alebo sa všetko odohrá na lúke a hodovať budete pod holým nebom? To všetko hrá pochopiteľne úlohu.

Hlavne pohodlne

Svadba patrí ku vzácnym udalostiam, ktoré si chceme užiť. A voľba outfitu by nám k tomu mala pomôcť. Samozrejme, predovšetkým dámy sú v snahe vyzerať čo najlepšie často ochotné počítať s určitým diskomfortom, ale nie vždy je to nutné. Voľte teda outfit slávnostný a slušivý, ale zároveň pohodlný. Šaty by nemali tlačiť, vyhrňovať sa a tiež by samozrejme nemali byť prehnane vyzývavé a príliš krátke. Vždy musíme myslieť na to, že nesmieme zatieniť nevestu svojou príliš extravagantnou róbou. Tabu sú samozrejme aj šaty v bielej farbe, tá patrí výhradne neveste. Naopak vzory, kvetinové potlače a rôzne pastelové farby sú vítané. Pohodlie si môžu užiť aj muži. Dnes už nie je vždy vyžadovaný oblek a vystačíte si často len so slušnými nohavicami a košeľou. Ak predsa len po saku siahnete, nemusíte ho nutne ladiť s farbou nohavíc.

Nezabudnite na doplnky

Na doplnky je dnes kladený veľký dôraz, a to predovšetkým u mužov. Na výber je veľa netradičných kravát a motýlikov, ktorými môžete zaujať. Nie je nutné ich ladiť s farbou šiat svojej partnerky, ale nemali by sa navzájom biť. Ženy potom musia nájsť predovšetkým vhodnú kabelku a obuv. Podpätky sú samozrejme vhodnou voľbou, ale v prípade, že sa svadba odohrá na tráve, ich radšej nahraďte napríklad širšími opätkami.

Foto: Fashion Prague Arena Outlet

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.