Converse x Rokit: láska ku koreňom

Converse x Rokit: láska ku koreňom

18. júna 2020, Converse, Rokit, Chuck Taylor, limitovaná edícia, kolekcia, tenisky, basketbal mikina

Sponzorovanej odkazy:

Streetwearová značka Rokit vznikla v Los Angeles, odkiaľ čerpá značnú inšpiráciu dodnes. Prvýkrát s Converse spolupracovala v roku 2018, keď spoločne vyrozprávali príbeh ich pôvodu a založenia. Dnes sa znovu spájajú, aby poukázali na svoje korene v basketbale a skejtovaní.

„Je zaujímavé, ako sa z basketbalovej topánky stala kultová ikona. Práve toto kúzlo umenia transformovať sa do rôznych podôb a existovať v rozličných prostrediach je to, čo v Rokit vytvárame, "uviedla Bam Barcena, spoluzakladateľka Rokit. “Sme fanúšikovia rozprávania príbehov prostredníctvom módy. Začneme s konkrétnou myšlienkou a potom riešime, čo presne to znamená z hľadiska farby, grafiky, alebo výbere látok. "

Converse x Rokit Chuck Taylor

Výsledkom kolaborácie je nový prístup ku kultovej siluete Chuck Taylor, ktorá v sebe nesie prvky asfaltu, povrchu blízkom basketbalovej a skate komunite. Converse x Rokit Chuck Taylor sa pohráva s konštrukciou a industriálnym materiálom ripstop, ktorý sa vyníma v kombinácii so švami, výraznou páskou a nášivkami. Jazyk topánky je tvorený technikou sieťotlače.

Origin Mikina

Súčasťou kolekcie je funkčná mikina s dávkou neprehliadnuteľnej originality. Mikina v oranžovej farbe typickej pre Rokit, je vyrobená z vlny s vintage vyblednutím. Výrazným prvkom sú rukávy tvorené technikou patchworku a fluorescenčné (v tme svietia) logo Rokit na prednom diele.

Limitky Converse x Rokit

Exkluzívne limitky reprezentujú lásku k Los Angeles, ktoré pomohlo značke Rokit nájsť svoje smerovanie. Súčasťou kampane je spot s názvom „Home is Where The Štart is“, ktorý je inšpirovaný práve LA Spot podporuje iniciatívu #CreateAtHome a ukazuje emócie k mestu počas karantény. Vo videu účinkujú Burberry Erry, Nico Guardalabene, Tommy Genesis, Reese La Flare, Evan Mock a Luka Sabbat.

Limitovaná kolaborácia Converse x Rokit je dostupná exkluzívne u vybraných predajcov napríklad Footshop a Queens.

Zdroj foto: Converse

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, pánske oblečenie, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.